تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

افشای نقص امنیتی هزاران رایانه دل

  • 16 اردیبهشت 1400 - 9:06


شرکت دل تایید کرده که هزاران رایانه تولیدی این شرکت از سال ۲۰۰۹ به این سو دارای نقش امنیتی هستند و برای حل این مشکل وصله امنیتی عرضه کرده است.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ورج، دل دستورالعملی را نیز برای نصب وصله امنیتی تازه خود ارائه کرده است. آسیب پذیری یادشده که اولین بار توسط شرکت امنیتی سنتیل لبز شناسایی شد مربوط به یکی از درایورهای رایانه های اپل است که برای به روزرسانی مورد استفاده قرار می گیرند.

هکرها با سوءاستفاده از آسیب پذیری یادشده می توانند کنترل هسته اصلی ویندوز رایانه های افراد قربانی را در دست بگیرند. دل فهرستی از رایانه هایی که باید وصله امنیتی مذکور بر روی آنها نصب شود را منتشر کرده که متشکل از بیش از ۳۸۰ مدل است. از جمله مشهورترین این مدل ها می توان به ایکس پی اس ۱۳ و ۱۵ و نیز مدل های جی ۳، جی ۵ و جی ۷ اشاره کرد که برای اجرای بازی های ویدئویی به کار می روند.

از بین این رایانه ها ۲۰۰ مدل نیز قدیمی هستند و دل مدتهاست خدمات رسانی به آنها را متوقف کرده است. آسیب پذیری یادشده از مدتها قبل وجود داشته، اما شواهدی وجود ندارد که ثابت کند از آن برای سرقت اطلاعات کاربران سوءاستفاده شده است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها