تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

اقتصادهای عربی امسال به شدت آب می‌روند

  • 06 آبان 1399 - 17:40

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی سه‌ماهانه رویترز پیش‌بینی کردند اقتصاد ۶ کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس امسال به شدت آب می‌رود و در سال آینده اندکی ریکاوری می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی سه‌ماهانه رویترز پیش‌بینی کردند اقتصاد ۶ کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس امسال به شدت آب می‌رود و در سال آینده اندکی ریکاوری می‌شود. این اقتصاددانان برای برخی از این کشورها سقوطی شدیدتر از آن‌چه قبلاً پیش‌بینی شده بود را تخمین زدند.

طبق تخمین آنها عربستان سعودی به عنوان بزرگترین اقتصاد این منطقه امسال ۵.۱ درصد آب خواهد رفت و در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به ترتیب ۳.۱ درصد و ۲.۷ درصد ریکاوری خواهد شد.

طبق این پیش‌بینی اقتصاد امارات امسال ۶ درصد آب خواهد رفت و سال آینده و سال بعد از آن به ترتیب ۲.۷ درصد و ۳.۸ درصد ریکاوری می‌شود. این در حالی است که قبلاً در ماه جولای افت امسال اقتصاد امارات ۵.۱ درصد پیش‌بینی شده بود.

اقتصاد دوبی امسال حداقل ۸ درصد آب خواهد رفت چرا که این امارت بیش از همه در معرض آسیب از بحران کرونا و کاهش شدید توریسم بوده است.

اقتصاد کویت امسال ۶.۳ درصد آب می‌رود و در ۲ سال آینده به ترتیب ۲.۶ درصد و ۳.۳ درصد ریکاوری می‌شود.

اقتصاد قطر امسال ۴ درصد سقوط می‌کند و در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به ترتیب ۳ درصد و ۳.۴ درصد رشد خواهد کرد.

عمان و بحرین هم امسال به ترتیب ۴.۹ درصد و ۴.۸ درصد آب می‌روند و سال آینده ۲.۵ درصد و ۲.۶ درصد رشد می‌کنند اقتصاد این کشورها در سال ۲۰۲۲ هم به ترتیب ۲.۷ درصد و ۲.۱ درصد ریکاوری خواهد شد.

اقتصاددانان شرکت‌کننده در این نظرسنجی معتقدند به علت وابستگی بالای این کشورهای به صادرات سوخت، بحران کرونا آسیب شدیدی به اقتصاد آنها وارد کرده است چراکه باعث شده تقاضا و قیمت نفت سقوط کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها