• امروز : پنج شنبه - ۱۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Thursday - 5 August - 2021

اقدامات خوبی در ۴۱ سال گذشته برای ورزش زنان انجام شده است

  • 29 مهر 1399 - 13:25
اقدامات خوبی در ۴۱ سال گذشته برای ورزش زنان انجام شده است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید دارد که طی ۴۱ سال گذشت برای ورزش بانوان اقدامات خوبی انجام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده امروز سه شنبه با حضور در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک در سومین پویش ملی نشاط و سلامتی زنان و دختران با ورزش شرکت کرد.

وی در این مراسم که به مناسبت هفته تربیت بدنی برگزار شد با بیان اینکه اقدامات خوبی در ۴١ سال گذشته برای ورزش زنان صورت گرفته است، گفت: زنان امروز نقش پررنگی در بخش‌های مختلف اجتماعی، آموزشی و اقتصادی دارند.

ابتکار با تاکید بر اینکه نقش زنان در اصلاح سبک زندگی بیش از ۵٠ درصد است، ادامه داد: این تاثیرگذاری زنان را نشان می‌دهد. در سطح بین‌المللی توانستیم در اکثر رشته‌ها پوشش اسلامی خود در ورزش به تصویب برسانیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: دو محور عدالت جنسیتی ورزش و سلامت را دنبال می‌کنیم و انتظار می‌رود تا آذر ماه وضعیت شاخص‌های جنسیتی را از نظر آماری تبیین کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون توجه به ورزش در مدارس ابتدایی را شاهد هستیم، خاطرنشان کرد: امروز مساله کم تحرکی، افسردگی و اضافه وزن به مشکلات سلامت اضافه شده است که نباید موضوع ورزش را با وجود شرایط کرونا دست کم بگیریم.

معصومه ابتکار گفت: دولت نگاه ویژه‌ای به نشاط دارد. پیام‌های امید بخش در شرایط کرونا باید افزایش یابد و رسانه‌ها بیشترین نقش را در این زمینه دارند. ایران در شرایط خاصی به سر می‌برد. علاوه بر کرونا با جنگ اقتصادی روبرو هستیم و باید امید را ترویج داد و ورزش یکی از ابزار مهم در این خصوص است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.