المپیک توکیو| حسنی‌خو: اسلحه خوب ۶۰۰ میلیون هزینه دارد/ مدال فروغی یک معجزه بود

  • 04 مرداد 1400 - 9:07
المپیک توکیو| حسنی‌خو: اسلحه خوب ۶۰۰ میلیون هزینه دارد/ مدال فروغی یک معجزه بود


عضو هیات رییسه فدراسیون تیراندازی گفت: همه دنیا از کسب مدال جواد فروغی حیرت زده شدند که این نشان می دهد ورزشکاران ما واقعا معجزه کردند.

 به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از توکیو، رضا حسنی خو در حاشیه رقابت‌ نمایندگان ایران در المپیک توکیو گفت: با توجه به مساله تحریم‌ها، مشکلات اقتصادی، نوسان ارز  و به دنبال آن افزایش قیمت در تامین فشنگ و تجهیزات، ورزشکاران با امکانات محدود کار بزرگی کردند. یکی از موضوعات مهم که می‌تواند به ثبات ورزش و تیراندازی کمک کند، توجه بیشتر دولت و حامیان مالی است. ورزشکاران برای تهیه اسلحه مناسب باید حداقل ۶۰۰ میلیون ریال هزینه کنند. 

سرپرست تیم تیراندازی به دیپلماسی ورزش اشاره کرد و افزود: کسب مدال جواد فروغی در تپانچه بادی ۱۰ متر باعث انگیزه بیشتر کاروان ایران شد. تعداد زیادی از فدراسیو‌ن‌ها از جمله آمریکا، مصر، ایتالیا و مسئولین فدراسیون جهانی تبریک گفتند که این نشان می‌دهد باید بیش از این دیپلماسی ورزش تقویت شود. این دیده شدن می تواند تاثیرات زیادی در ارتقای دیپلماسی ورزشی داشته باشد زیرا یکی از مولفه‌های پیشرفت کشورهاست.

حسنی خو درباره کسب مدال دیگر در تیراندازی گفت: ما امید داریم مدال دیگری بگیریم تا دل مردم شاد شود.

انتهای پیام/عضو هیات رییسه فدراسیون تیراندازی گفت: همه دنیا از کسب مدال جواد فروغی حیرت زده شدند که این نشان می دهد ورزشکاران ما واقعا معجزه کردند.

خبرگزاری فارس

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0