المپیک توکیو ۲۰۲۰|جواد فروغی؛ از لباس دفاع از سلامت تا طلای المپیک

  • 02 مرداد 1400 - 12:15

جواد فروغی؛ مردی است که در لباس مدافع سلامت راهی توکیو شد و با مدال طلای المپیک دل مردم ایران را در روزهای سخت کرونایی شاد کرد.

به گزارش خبرگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در نخستین روز از زمان آغاز رسمی بازی‌های المپیک توکیو و در روزی که نمایندگان شمشیربازی ما چراغ اول را با پیروزی روشن کردند، پرستاری که این روزها لباس دفاع از سلامت مردم کشورش را بر تن کرده بود در توکیو تاریخ سازی کرد و مدالی را به دست آورد که تمام معادلات و پیش‌بینی‌ها را تغییر داد و ایران را طلایی کرد.

در طول ادوار گذشته المپیک ایران در روزهای نخست همواره با ناکامی ورزشکاران خود رو به رو بود به طوری که کمتر شاهد بودیم مردم ایران در روزهای ابتدایی پیگر اخبار المپیک باشند اما امروز تاریخ ورزش ایران در المپیک عوض شد.

جواد فروغی که در این روزها به  دور از هر حاشیه تنها بر روی المپیک تمرکز کرده بود، بی ادعا و بدون جار و جنجال هدف خود را نهایی کرد و با مدال طلایی که بر گردن آویخت مزد تمام تلاش‌های خود را گرفت.

تیراندازی با کمان - المپیک 2020 توکیو ,

پرستار کشورمان که حتی در بیمارستان و در حین انجام وظیفه خود به بیماری کرونا هم مبتلا شد اجازه نداد که هیچ چیزی مانع رسیدن او به هدفش شود و با درخشش در آخرین رویداد قبل از المپیک و کسب مدال طلای جهان در کمتر از ۲۰ روز مانده به المپیک برای حریفان خود خط و نشان کشید.

در همان روزهایی که همه نگران افزایش فشار روانی بر این ورزشکار بودند و قرار گرفتن وی در صدر رنکینگ جهانی را دلیلی بر بار روانی بر او می‎دانستند، مدافع سلامت ملت با تمرکز کافی و استفاده از تجربه خود توانست اوضاع را مدیریت کند و با همین آرامش که ناشی از تجربه وی بود، طلایی شد تا در تاریخ ایران و تیراندازی ماندگار شود و راهی که در این سال‌ها تیراندازان دیگر آغاز کرده بودند را با خوشرنگ ترین مدال به پایان برساند.

تیراندازی با کمان - المپیک 2020 توکیو ,

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0