المپیک ۲۰۲۰ توکیو| حضور کشتی‌گیران ژاپن و کوبا در فینال وزن ۶۰ کیلوگرم/ یورش غول ۳۸ ساله به چهارمین طلای المپیک

  • 10 مرداد 1400 - 14:30
المپیک ۲۰۲۰ توکیو| حضور کشتی‌گیران ژاپن و کوبا در فینال وزن ۶۰ کیلوگرم/ یورش غول ۳۸ ساله به چهارمین طلای المپیک

مبارزه فینال وزن اول کشتی فرنگی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را دو کشتی‌گیر ژاپن و کوبا برگزار خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که علیرضا نجاتی در مبارزه‌ای ناامیدکننده مقابل حریف ارمنی تن به شکست داد و با شکست کشتی‌گیر ارمنستانی مقابل حریف اوکراینی، نماینده وزن ۶۰ کیلوی کشورمان از دور رقابت‌ها حذف شد، مرحله نیمه نهایی این وزن بعدازظهر امروز (یکشنبه) در توکیو به انجام رسید.

در مبارزه اول کنیچیرو فومیتا از ژاپن موفق به شکست لنور تمیروف اوکراینی شد تا میزبان در فینال وزن اول نماینده داشته باشد. مبارزه دوم نیمه نهایی نیز که بین ویکتور سیوبانو از مولداوی و لوییز آلبرتو سانچز از کوبا برگزار شد را نماینده کوبا ۱۱ بر صفر برد تا کوبایی‌ها پیش از مبارزه نیمه نهایی سنگین وزن حضور یکی از نمایندگان شان را در فینال قطعی کرده باشند.

قضاوت مبارزه کشتی‌گیران کوبا و مولداوی در نیمه نهایی را محمد مصلایی پور داور درجه المپیکی کشورمان برعهده داشت.

بعد از فینالیست شدن کشتی‌گیران ژاپن و کوبا در وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰، اولین مبارزه نیمه نهایی سنگین وزن بین رضا کایالپ و میخایین لوپز برگزار شد.

در این مسابقه که بین کشتی‌گیران صاحب عنوان ۱۳۰ کیلوگرم برگزار می‌شد، میخایین لوپز که در مرحله مقدماتی امین میرزازاده را ۸ بر صفر شکست داده بود، موفق شد با نتیجه ۲ بر صفر از سد قهرمان جهان از ترکیه عبور کند.

لوپز پیش از این سه مدال طلای المپیک را از آن خود کرده بود و برای رسیدن به طلای چهارم در ۳۸ سالگی بار دیگر به تشک بازگشته است.

با این پیروزی امین میرزازاده نیز به گروه شانس مجدد رفت هرچند با توجه به حضور رضا کایالپ کار سختی برای رسیدن به مدال برنز دارد.

 

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0