تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

امروز از قدرت بازدارندگی کم‌نظیری برخورداریم / قدرت‌مان قابل قیاس با چند سال پیش نیست

  • 15 آبان 1399 - 15:59


جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تهاجم علیه ملت ایران مضرات زیادی برای دشمن دارد، گفت: امروز ما از قدرت بازدارندگی کم‌نظیر برخورداریم.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سپاه نیوز؛ سردار دریادار پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان که با حضور مسئولان ارشد استان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، اظهار داشت: پیامبر اسلام(ص) برگزیده شدند تا بشر را رو به تعالی ببرند و امیدواریم ما در این مسیر به درستی گام برداریم.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه وحدت کلمه در مسیر حق از موارد مورد تاکید پیامبر اسلام(ص) بود ، گفت: امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در مسیر رو به جلوی انقلاب بر این امر تاکید داشته‌اند و بدون شک همین امر موجب پیروزی انقلاب در عرصه‌های مختلف شده است.      

وی افزود: بیش از 41 سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد و این در حالی است که دشمنان بیشترین اتحاد را در به شکست کشاندن  انقلاب داشته‌اند اما تاکنون راه به جایی نبرده‌اند. شاید پس از دوران پیامبر اسلام (ص) هیچ مقطعی را ما شاهد نباشیم که چنین حجم دشمنی علیه جبهه حق ایجاد شده باشد.

سردار فدوی تصریح کرد: اگر دشمنان اقدامی را هم علیه انقلاب اسلامی ایران انجام نداده‌اند، قطعاً نتوانسته‌اند، نه اینکه نخواهند. اگر این حجم دشمنی علیه هر یک از همین کشورهای مستکبر شکل می‌گرفت قطعاً نابود می‌شد. در عین حال با وجود همه دشمنی‌ها ایران امروز با ایران اوایل انقلاب و حتی ایران چند سال پیش قابل قیاس نیست و روز به روز حرکت رو به جلو داد.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه خاطرنشان کرد: امروز ما از قدرت بازدارندگی برخورداریم، یعنی قدرتی که اگر کسی قصد تهاجم را داشته باشد و بسنجد متوجه می‌شود این تهاجم مضرات زیادی برایش دارد، بنابراین دست به تهاجم نمی‌زند؛ کمتر کشوری در جهان از چنین قدرت بازدارندگی برخوردار است.

وی تاکید کرد: خداوند برای حمایت از بشر شروطی را تعیین کرده و چنانچه مردمی این شروط را رعایت نکنند از حمایت و وعده الهی محروم می‌شوند. اولین این شروط پیروی از خداوند و رسول خدا است و امروز اگر ما حرکت رو به جلو داریم نتیجه پیروی از شروط الهی است. همیشه کار سخت و بزرگ بر عهده خداوند متعال است اما این امر مشروط به عمل مردم به دستورات الهی است.

وی اظهار داشت: خداوند دنبال بهانه است تا بندگان خود را مورد لطف و عنایت قرار دهد اما لازمه آن عمل به شروط الهی و پایداری در این مسیر است. خداوند چه در عرصه‌های دشوار که سربلندی در آن نیازمند فدا کردن جان است و چه در عرصه‌های آسان‌تر مانند همین مشکلات اقتصادی که ما امروز با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم و حل آنها نیازمند تلاش شبانه‌روزی است، حامی مردم است و برای بهره‌مندی از این حمایت تنها ما باید در مسیر حق استوار باشیم.

دریادار فدوی خاطرنشان کرد: ایمان، باور به وعده الهی و با شور و نشاط کار کردن خلاصه ویژگی‌های یک پاسدار مطلوب است که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار دارد و همه فرماندهان ما باید این ویژگی‌ها را روز به روز در خود تقویت کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان تصریح کرد: امروز ما در مراسم تکریم و معارفه دو برادر گرانقدر سردار گشتاسبی و سردار شفاهی هستیم و امید داریم این برادران همانگونه که تاکنون در مسیر خدمت به انقلاب و اسلام موفق بوده‌اند این مسیر را به بهترین شکل ادامه دهند تا به بهترین پاداش یعنی شهادت دست پیدا کنند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها