شهرستان ها

امسال ۲۹۶ پرونده تخلف در زنجان تشکیل شده است

زنجان-مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: طی سه ماهه نخست سالجاری ۲۹۶ پرونده تخلف در زنجان تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا مظفری ظهر پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران، با بیان اینکه درج نشدن قیمت، مادر تخلفات است، گفت: طی سه ماهه اول امسال ۲۹۶ پرونده در این حوزه تشکیل شده است.

وی اظهار کرد: طی سال گذشته در همین بازه زمانی یک هزار و ۷۱ پرونده وارده تخلفاتی بوده است، اظهار کرد: ۱۱۰۲ پرونده مختومه شد که ۱۰۹ درصد عملکرد ثبت شد و در حوزه قاچاق کالا و ارز نیز ۲۳۶ پرونده وارده بود که به ۲۰۰ پرونده رسیدگی شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان تاکید کرد: در سه ماهه اول سالجاری ۲۲۵ اکیپ با یک هزار و ۷۲۷ بازرسی تشکیل شد که ۷۴۳ واحد متخلف شناسایی شده است.

مظفری با بیان اینکه امسال ۷ پرونده بهداشت و درمان و موسسه غیرمجاز پزشکی در استان زنجان تشکیل شده است، افزود: در این مدت تعطیلی موقت ۲۰ واحد صنفی و بهداشتی قطعی شد.

وی افزود: دستگاه‌های دخیل بر بازار باید بازار را به لحاظ تامین، توزیع و تهیه کالا مورد رصد قرار دهند و هر زمان که برخلاف قانون عمل شود و در بخش‌های مختلف همچون بهداشت و درمان، قاچاق کالا و ارز موردی بود، تخلفات احصا شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: در حوزه‌هایی که تعزیرات حکومتی صلاحیت رسیدگی به پرونده‌ها را دارد، مربوط به بخش کالا و خدمات است و حوزه سوم که تعزیرات حکومتی وظیفه رسیدگی دارد، بحث قاچاق کالا و ارز است اما هر زمان که این موضوع عنوان می‌شود، همه اذهان به سمت نیروی انتظامی سوق داده می‌شود.

مظفری به مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و یادآور شد: به طور میانگین پرونده‌های کالا و خدمات ۹ روزه رسیدگی می‌کنیم که این به جز تلاش همکاران نیست و برخی پرونده‌ها برای رسیدگی اولویت داشته و باید در سریع‌ترین زمان و با اولویت رسیدگی شود.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا