تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

امضای تفاهم‌نامه بین معاونت میراث‌فرهنگی و دانشگاه مالک اشتر

  • 22 اردیبهشت 1400 - 15:30

تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت میراث‌فرهنگی و دانشگاه مالک اشتر در نشست بررسی پیش‌نویس سند جامع پدافند غیرعامل به منظور گسترش همکاری‌های علمی، فناوری و تأمین نیازهای تحقیقاتی و آموزشی امضا شد.

به‌گزارش خبرگزاری مهر، موضوع این تفاهم‌نامه که روز گذشته به امضای محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور و ابوطالب شفقت رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر رسید، شامل همکاری‌ها و فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی و آموزشی در حوزه پدافند غیرعامل، مدیریت بحران و حفاظت از زیرساخت‌ها و آثار تاریخی با بهره‌مندی از ظرفیت‌های طرفین و مدت آن سه ساله است.

انجام طرح‌های مطالعاتی با موضوع «تدوین الزامات پدافند غیرعامل و مدیریت بحران» برای اماکن، محوطه‌های تاریخی و طبیعی با اولویت ثبت‌های جهانی، برگزاری همایش‌ها، نشست‌ها، کارگاه‌ها، سمینارهای مشترک علمی و پژوهشی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در اماکن تاریخی و حفاظت از زیر ساخت‌های تاریخی، همکاری در طراحی و اجرای دوره‌های آموزشی کوتاه مدت عمومی و تخصصی و … از جمله موضوعات همکاری این تفاهم‌نامه مشترک است.

انجام پژوهش‌های بنیادی، کاربردی، توسعه‌ای و راهبردی در قالب طرح‌های پژوهشی، پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکترا براساس عناوین پروژه‌های تعریف شده مشترک فی‌مابین، ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی با مشارکت کارشناسان، امکان تبادل و استفاده از اسناد، مدارک، منابع علمی و کتابخانه‌ای، گزارش و منابع پژوهشی منتشر شده طرفین، همکاری در طراحی و اجرای دوره‌های آموزشی کوتاه مدت عمومی و تخصصی و…. از دیگر موضوعات همکاری‌های فی‌مابین معاونت میراث‌فرهنگی و دانشگاه صنعتی مالک اشتر به شمار می‌رود.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها