امیدواری نسبت به حضور تجار ایرانی در بوسنی در پی برطرف شدن محدودیت‌های کرونا

  • ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷


رئیس شورای وزیران بوسنی و هرزگوین در دیدار سفیر ایران با تاکید بر اهمیت گسترش روابط بین دو کشور گفت: امیدواریم هر چه زودتر با برطرف شدن محدودیت‌های حاصل از کرونا شاهد حضور تجار و بازرگانان ایرانی در بوسنی باشیم.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «رضا قلیچ خان» سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو با «زوران تگلتیا» رئیس شورای وزیران بوسنی و هرزگوین دیدار و در خصوص مسائل دوجانبه و منطقه‌ای با وی گفت‌وگو کرد.

زوران تگلتیا رئیس شورای وزیران بوسنی و هرزگوین در این دیدار گفت: ایران به عنوان کشوری بزرگ و تاریخی است و ما از توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران در همه سطوح استقبال می‌کنیم.

رئیس شورای وزیران بوسنی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و شرایط دشوار کشورها در مبارزه با آن افزود: پاندمی کرونا در بوسنی و هرزگوین نیز آثار مخربی در همه ابعاد خصوصاً اقتصادی به همراه داشته و همانند سایر جهان موجب محدودیت ارتباطات با سایر کشورها شده است. 

تگلتیا با اشاره به رویکرد بوسنی و هرزگوین در تبعیت از حقوق بین‌الملل افزود: ما در همه مناقشات بین‌المللی از گفت‌وگو و راه حل‌های مسالمت آمیز حمایت می‌کنیم.

رئیس شورای وزیران بوسنی و هرزگوین با تاکید بر اهمیت گسترش روابط بین دو کشور افزود: امیدوارم هرچه زودتر با برطرف شدن محدودیت‌های پاندمی کرونا شاهد حضور تجار و بازرگانان ایرانی در بوسنی و هرزگوین باشیم.

 

 

رضا قلیچ خان سفیر جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر نقش رئیس شورای وزیران بوسنی در توسعه مناسبات دو کشور گفت: دو کشور روابط دوستانه‌ای دارند و امیدوارم با رفع هر چه سریعتر پاندمی کرونا مانند گذشته شاهد تبادل هیات‌های سیاسی و پارلمانی بین دو کشور باشیم. 

قلیچ خان با اشاره به رویکرد پایدار جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ثبات در منطقه بالکان افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره حامی استقلال، تمامیت ارضی و همزیستی صمیمانه همه اقوام بوسنی و هرزگوین بوده و دست دوستی ملت ایران به سوی همه اقوام بوسنیایی گشوده است.

وی اضافه کرد: فراهم ساختن بسترهای لازم توسط دو دولت برای تسهیل همکاری بخش‌های خصوصی دو کشور امری ضروری است که امیدواریم با همکاری یکدیگر بتوانیم کارهای لازم در این زمینه را انجام دهیم.

 

 

قلیچ خان با اشاره به اقدامات برجسته ایران در مبارزه با افراط گرایی در منطقه خاورمیانه اضافه کرد: ایران با همکاری برخی کشورهای منطقه در مبارزه با افراط گرایی و داعش پیشگام بوده و در این راه خدمات زیادی را به جامعه جهانی ارائه کرده است.   

طرفین در این دیدار بر لزوم گسترش مناسبات دو کشور در تمامی حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی تاکید کردند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0