تاریخ : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 12 رمضان 1442 Friday, 23 April , 2021

امیرآبادی: ‌تریبون صحن علنی صدای مجلس است/ به بهانه بها دادن به کمیسیون‌ها نباید اظهار نظر نمایندگان محدود شود

  • 07 آبان 1399 - 11:11


عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه نباید به بهانه بها به کمیسیون‌های تخصصی اظهار نظر نمایندگان محدود شود، گفت: هیچ کسی حق ندارد تریبون صحن علنی که صدای مردم است را محدود کرده و از بین ببرد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه 7 آبان) در جلسه علنی مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون آئین‌نامه داخلی در مورد طرح اصلاح موادی از آئین‌نامه داخلی مجلس به عنوان نماینده  مخالف اظهار داشت: ما به دنبال تحول در مجلس هستیم نه اینکه اختیار نمایندگان کم شود.

وی افزود‌:کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس با مصوبه اخیر، اختیار صحن را کم کرده به این امید که مجلس را کمیسیون محور کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: اینکه کارها کارشناسی شده و در کمیسیون‌‌های مجلس چکش کاری شود خوب است ولی نباید این کار اختیار نمایندگان را در صحن کم کند. 

امیرآبادی افزود:‌تریبون صحن علنی صدای مجلس است و نباید صدای مجلس کم شده و از بین برود.

وی گفت:‌ کمیسیون‌ آئین‌نامه داخلی مجلس به دنبال از بین بردن نقدهایی است که نمایندگان به عنوان اظهار نظر در صحن علنی مطرح می‌کنند. 

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت:‌اینکه به کمیسیون‌های تخصصی مجلس بها دهیم راهکاری مناسب است ولی  کمیسیون‌ آئین‌نامه داخلی مجلس می‌گوید کلیات در ابتدا در صحن بررسی شده و به کمیسیون‌ها ارجاع داده شود و اگر تغییری در کمیسیون‌ها صورت گیرد نمایندگان در صحن علنی هیچ اختیاری ندارند که آن را اصلاح کند و همین رویه در مورد بررسی ایرادات شورای نگهبان در صحن علنی وجود دارد

امیرآبادی گفت: در مصوبه کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس نظرات نمایندگان تامین نشده است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code