شهرستان ها

امیکرون در نهاوند شناسایی نشده است

همدان_سرپرست فرمانداری نهاوند گفت:احتمال شیوع گسترده امیکرون در نهاوند وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جعفر سلگی در جلسه ستاد پیشگیری کنترل و هماهنگی مقابله با کرونا گفت: دارات باید خدمات به افراد بدون ماسک را محدود کنند ونظارت و بازرسی بر اماکن ورزشی باید با دقت و نظارت بیشتری انجام شود وکارمندانی که واکسن نزده‌اند، نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

وی گفت: مراکز آموزش عالی در کشور با هماهنگی مرکز بهداشت به صورت حضوری بازگشایی می‌شوند.

سرپرست فرمانداری نهاوند بر لزوم رعایت دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد و گفت: اهمیت برگزاری مراسم دهه فجر امسال بسیار مهم است و نیاز است ادارات و دستگاه‌های اجرایی بر اساس دستور العملها اقدام به برگزاری مراسم کنند.

جعفر سلگی در ادامه از ادارات آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، اصناف و اتحادیه‌های صنفی و ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری خواست که نسبت به رعایت شیونامه ها بر اساس دستورات ابلاغی در جامعه هدف خود اقدامات و نظارت لازم صورت گیرد.

سلگی عنوان کرد: با توجه به اینکه سویهامیکرونسویه غالب ویروس کرونا در کشور است از این‌رو تزریق دوز سوم واکسن امری حیاتی و مهم به منظور پیشگیری از شیوع گسترده بیماری ومرگ و میر است.

سرپرست فرمانداری نهاوند در پایان گفت: بر اساس ابلاغیه وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، کلاس‌های درس همه دانشگاه‌ها و مدارس باید دایر شود و تعطیلی یا هرگونه تغییر باید بر اساس دستور العملها زیر نظر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند است

فرمانده سپاه و دبیر قرارگاه زیستی شهرستان نهاوند با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به عنوان یکی از راه‌های مهم پیشگیری از شیوع بیماری کرونا گفت: رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های ابلاغی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در همه ادارات و اماکن عمومی و استفاده از ماسک الزامی است و تاکنون مورد مثبت امیکرون در نهاوند شناسایی نشده است.

سرهنگ علی مختاری در ادامه جلسه ستاد پیشگیری، کنترل وهماهنگی مقابله با کرونا ویروس، اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم را ضروری بیان کرد و افزود: رمز موفقیت و کنترل بیماری کرونا در این شرایط اقناع سازی و اطلاع رسانی مناسب به مردم از طریق فضاهای مجازی و رسانه‌ها است.
وی با اشاره به زحمات مجموعه شهرستان در پیک‌های قبلی این بیماری در گذشته گفت: تجربه دوسال گذشته نشان داده است هرگاه مردم پای کار آمده و شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کرده‌اند شیوع بیماری فروکش کرده است

رئیس مرکز بهداشت نهاوند در ادامه گفت: بیمارستان شهید قدوسی ۱۶ بیمار و بیمارستان علیمرادیان ۱٠ بیمار مشکوک به کرونا بستری هستند.

علی احسان خیشوند با بیان اینکه در روزهای گذشته آمار مراجعه کنندگان به ابتلاء کرونا افزایش پیدا کرده است افزود: بیش از ۲۷۶ هزار و ۱۹۰ دوز واکسن در نهاوند تزریق شده است، که دز اول ۱۲۷ هزار و ۱۰۵ مورد، دز دوم ۱۱۳ هزار و ۹۵۶ مورد، دز سوم ۳۳ هزار و ۹۱۶ مورد انجام شده است.

خویشوند اظهار داشت: در دز اول ۸۷/۳ درصد جمعیت شهرستان و در مورد دانش آموزان بالای ۱۲ سال ۷۰ درصد جمعیت شهرستان واکسینه شده‌اند.

وی گفت: زدن ماسک در بانک‌ها، ادارات و اماکن عمومی کاهش یافته است، و در برخی از روستاهای شهرستان برگزاری مراسم ختم در مساجد و تجمعات بدون رعایت پروتکل‌ها افزایش یافته است که با توجه به افزایش امیکرون در کشور نسبت به ساعت حضور دانش آموزان در کلاس درس و مدارس باید تجدید نظر شود.

خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا