تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

انتخابات آمریکا| «فاصله‌گذاری» بی سر و صدای مقام‌های کاخ سفید با ترامپ

  • 16 آبان 1399 - 22:44


منابع نزدیک به دولت آمریکا گفته‌اند که برخی از مقامات کاخ سفید و اعضای ستاد بی سر و صدا در حال روی گرداندن از ترامپ هستند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع نزدیک به کاخ سفید گفته‌اند با توجه به روند شمارش آرا در ایالت‌های پنسیلوانیا و جورجیا که نشان می‌دهد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا پیروز انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) نخواهد بود، برخی از مقامات ارشد در داخل کاخ سفید و ستاد انتخاباتی ترامپ در راستای صیانت از خود، به آرامی در حال روی گرداندن از وی هستند.

به گزارش سی‌ان‌ان، یکی از مشاوران کلیدی ترامپ درباره رقابت انتخاباتی گفته است: «همه چیز تمام شده است.»

وی ادامه داد: «فراتر از سوال در این باره که آیا ترامپ نتیجه انتخابات را خواهد پذیرفت، نگرانی‌هایی درباره کاری که وی انجام خواهد داد وجود دارد.»

این مشاور ارشد ترامپ در پاسخ به این سوال که اقدام بعدی ترامپ چه خواهد بود، گفت: «خدا کسی است که می‌داند.»

وی اضافه کرد که مقامات متعددی در ستاد ترامپ و کاخ سفید نارضایتی خود از اظهارات نادرست پنجشنبه ترامپ درباره انتخابات در نشست خبری کاخ سفید ابراز داشته‌اند.

این مشاور اضافه کرد که برخی در ستاد ترامپ تصمیم تیم وی برای اعزام افرادی نظیر «رودی جولیانی» و فرزندش برای مطرح کردن ادعاهای بی پایه نظیر تقلب در آرا را زیر سوال برده‌اند.

یکی دیگر از مشاوران ستاد، ترامپ را درباره ادعایش در خصوص تقلب در انتخابات بسیار منزوی توصیف کرد و گفت: «وی اینجا بیشتر تنهاست.»

برخی منابع گفته‌اند هنوز دستیاران و متحدانی در اطراف رئیس جمهور حضور دارند و به وی چیزی که دوست دارد را می‌گویند.

این منابع افزودند: «این موضوع سبب می‌شود نمایش ادامه یابد.»

یک نقطه فشار بر ترامپ این است که برخی از مقامات دولت نگاه خود را به فراتر از رقابت‌های ۲۰۲۰ برده و به فکر انتخابات ۲۰۲۴ هستند.

یکی از مشاوران گفت که برخی در داخل دولت و حزب جمهوری‌خواه در حال ارزیابی اقدامات خود بر اساس بلندپروازی‌های خود برای دور بعدی رقابت‌ها هستند.

انتهای پیام/.


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها