تاریخ : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰ 9 ذو القعدة 1442 Friday, 18 June , 2021

انتخابات خانه مطبوعات استان همدان ۲۸ آبان ماه برگزار می شود

  • 14 آبان 1399 - 16:08

همدان – مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان گفت: انتخابات خانه مطبوعات استان همدان هم‌زمان با چهار استان دیگر ۲۸ آبان ماه برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد حمزه ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هم‌زمان با چهار استان دیگر مجمع عمومی سالانه خانه مطبوعات استان همدان ۲۸ آبان ماه به صورت الکترونیک برگزار و بر اساس اساسنامه هیئت مدیره جدید خانه مطبوعات برای مدت سه سال انتخاب خواهند شد، افزود: در این مجمع علاوه بر انتخاب هفت عضو اصلی هیئت مدیره، دو بازرس خانه مطبوعات نیز برای مدت یک سال انتخاب خواهند شد.

وی گفت: بر اساس اساسنامه از بین اعضایی که عضو سامانه خانه مطبوعات شده‌اند، یک نفر از سرپرستان خبرگزاری‌ها، یک نفر از سرپرستان روزنامه‌های سراسری، دو نفر از مدیران مسئول رسانه‌های محلی و سه نفر از بین خبرنگاران برای عضویت در هیئت مدیره انتخاب خواهند شد.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان اضافه کرد: اعضا می‌توانند از روز ۱۴ تا ۲۵ آبان با مراجعه به صفحه خود در سامانه خانه مطبوعات اعلام کاندیداتوری کنند.

وی با بیان اینکه روند انتخابات با انتشار فراخوان مجمع در روز ۱۲ آبان شروع شده و تا روز ۲۸ آبان ادامه خواهد یافت، گفت: تا دو روز مانده به روز انتخابات فرآیند عضوگیری در سامانه ادامه خواهد داشت.

حمزه داشتن بیمه و حداقل مدرک لیسانس را از شرایط اصلی عضویت در سامانه خانه مطبوعات عنوان کرد و افزود: در دوره‌های گذشته مشارکت اعضای خانه مطبوعات استان در فرآیند انتخابات، قابل تقدیر بوده و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود انتخابات با حضور حداکثری اعضا و تعداد قابل توجه کاندیداها برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه امکان تغییر نقش اعضا در سامانه برای کاندیداتوری هیئت مدیره وجود دارد، اظهار کرد: در طول زمان اعلام شده برای کاندیداتوری افراد با ورود به سامانه می‌توانند گزینه لغو عضویت را انتخاب و پس از به‌روزرسانی مدارک خود با نقش جدید عضو خانه شوند.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان گفت: برگزاری برنامه‌های متنوع در هفته خبرنگار طی سه سال، برگزاری کلاس‌های آموزشی، حمایت صنفی و حقوقی از اصحاب رسانه، تلاش برای ارتقای جایگاه خبرنگاران در استان، پیگیری حمایت‌های مالی از نشریات و خبرنگاران در برنامه‌های مختلف از جمله اقدامات انجام شده توسط هیئت مدیره خانه مطبوعات همدان در سه سال گذشته بوده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها