تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

انتخابات ۲۰۲۲ فرانسه/ ماکرون به دنبال جلب رضایت راستگرایان است

  • 16 آبان 1399 - 13:14

یک رسانه عرب زبان با اشاره به مواضع اسلام ستیزانه رئیس جمهور فرانسه به واکاوی اهداف این اقدامات ماکرون پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، القدس العربی در مطلبی درباره مواضع اسلام ستیزانه امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، آورده است: کارشناسان، تحولات کنونی در فرانسه در سایه اقدامات خصمانه علیه مسلمانان در اروپا را جدا از نژادپرستی ریشه دار امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه و محاسبات وی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده فرانسه نمی دانند.

بر اساس گزارش این رسانه عرب زبان؛ مدتی است که تحرکات ماکرون تناقض دارد زیرا از یکسو بر دامن زدن به تنش با اظهاراتش علیه اسلام تاکید دارد و مسلمانان در فرانسه را به تلاش برای تجزیه این کشور متهم می کند و از سوی دیگر دم از وحدت ملت فرانسه می زند. در سایه افزایش تنش میان مقامات و مسلمانان فرانسه، ماکرون روز دوشنبه در توییتی نوشت: «ما یکی هستیم».

این رسانه در ادامه به نقل از یاسر اللواتی رئیس کمیته عدالت و آزادی برای همگان و فعال فرانسوی، نوشته است: ماکرون از سیاست خارجی چیزی نمی داند. زورگویی وی نه تنها ملت فرانسه را دچار دودستگی کرده است بلکه بحران واقعی ایجاد کرده است که بافت اجتماعی را در معرض تهدید قرار می دهدماکرون از سیاست خارجی چیزی نمی داند. زور گوییاو نه تنها ملت فرانسه را دچار دودستگی کرده است بلکه بحران واقعی ایجاد کرده است که بافت اجتماعی را در معرض تهدید قرار می دهد. وی به دنبال به حاشیه راندن مسلمانان است و توییت وی خنده دار است.

القدس العربی سپس می نویسد: در آوریل ۲۰۲۲، رای دهندگان فرانسوی به پای صندوق های رای در انتخابات ریاست جمهوری می روند که مطابق نظر سنجی ها، رقابت داغی میان ماکرون و مارین لوپن رئیس حزب جبهه ملی راست‌افراطی فرانسه، خواهد بود.

به نوشته این رسانه؛ تحولات کنونی در کاخ الیزه جدای از این رقابت انتخاباتی نیست و بسیاری بر این باور هستند که راهبرد ماکرون برای پیروزی در انتخابات آینده از طریق دلجویی گروههای راست افراطی است.

این رسانه آورده است: «لانس برکلی» تحلیلگر مرکز مطالعات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی که مقر آن در آنکارا قرار دارد بر این باور است که ماکرون به دنبال غلبه بر مشکلات سیاسی داخلی و خارجی است و اسلام را قربانی قرار داده است.

وی می افزاید: ماکرون به دنبال ممانعت از صعود راستگرایان افراطی با در پیش گرفتن سیاست های افراطی است تا راست گرایان که نقش موثری در انتخابات آتی دارند، جذب کند.

این تحلیلگر تاکید می کند: ماکرون دستاوردی برای عرضه کردن در رقابت های انتخاباتی ندارد؛ زیرا از حیث اجتماعی و اقتصادی شکست خورده است و گواه آن هم جلیقه زردها و اعتراضات آنها به سیاست داخلی رئیس جمهور فرانسه است. 

لانس برکلی اعلام کرد: اوضاع مسلمانان در اروپا رو به وخامت است. من شاهد موج تروریسم ضد اسلام در اروپا با روی کار آمدن شبکه های راست افراطی در سراسر قاره اروپا هستم.

القدس العربی در ادامه با اشاره به افزایش حملات از سوی راستگرایان افراطی علیه مسلمانان در کشورهای غربی، به نقل از برکلی آورده است: رهبران اروپایی با سکوت خود از سیاست های ماکرون علیه مسلمانان حمایت می کنند. 

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها