انتخاب بایدن ممکن است در کوتاه مدت خوب باشد اما دلار را نابود می‌کند

  • 29 مهر 1399 - 17:11


در حالی که بازارها خود را برای پیروزی بایدن آماده می‌کنند و به نظر می‌رسد بورس آمریکا نسبت به این مسئله نگاه مثبتی دارد اما یک کارشناس آمریکایی می‌گوید این اصلا منطقی نیست.


به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، پیتر شف، کارشناس باسابقه آمریکایی، می‌گوید این که بازارها در حال آماده کردن خود برای پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست و بورس این کشور به آن واکنش مثبتی دارد اصلا منطقی نیست.

وی گفت: پیروزی ترامپ در انتخابات قبلی به خاطر کارهایی که کرد به رشد بازارهای مالی منجر شد اما اگر بایدن آن گونه که تهدید کرده بخواهد تمام این اقدامات را به حالت قبل بازگردانده، مالیات‌ها را افزایش داده و قوانین را بیشتر کند شما متوجه خواهید شد وال استریت به آن نگاه منفی خواهد داشت.

شف ادامه داد در صورتی که دموکرات‌ها پیروز انتخابات شوند به طور قطع شاهد افزایش مالیات‌ بر شرکت‌ها به همراه افزایش قوانین زیر نظر کامل دموکرات‌ها خواهیم بود.

وی تاکید کرد هیچ کدام از اینها برای اقتصاد آمریکا خوب نیست اما احتمالا بانک آمریکا که بهترین سناریوی پیش رو را پیروزی بایدن می‌داند دلیل این ادعایش اجرای بسته‌های کمک اقتصادی بیشتر است.

در گزارش بانک آمریکا آمده است ما نیاز داریم همان حزبی که پیروز انتخابات ریاست جمهوری است کنترل کنگره را به دست گیرد و از آنجا که خیلی بعید است جمهوری‌خواهان اکثریت کنگره را به دست آورند تنها راه پیش رو که هیچ مانعی جلوی آن نیست و می‌تواند تصویب بسته‌های اقتصادی بیشتر منجر شود و این طرح‌‌ها از سوی رئیس‌جمهور تائید شود، پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات است.

این بانک می‌گوید بنابراین اگر حتی دموکرات‌ها بخواهند مالیات را افزایش دهند همچنان برای بازارهای سهام مثبت خواهد بود چرا که کارشناسان بر این باورند که اقدامات بانک مرکزی آمریکا و اجرای بسته‌های کمک اقتصادی درآمد شرکت‌ها را افزایش خواهد داد.

بانک آمریکا می‌گوید درآمد شرکت‌ها در اولویت دوم است و اصلی‌ترین نقش آفرین این روند اجرای بسته کمک‌های اقتصادی است.

در واقع این بانک مرکزی آمریکاست که در حال نواختن آهنگی است که همه در وال استریت در حال رقصیدن با آن هستند و چیزی که کارشناسان می‌گویند این است که ما به موزیک بیشتری نیاز داریم.

شف معتقد است این نگاه نشان می‌دهد که کلیت رشد بازارهای بورس‌ آمریکا مصنوعی خواهد بود.

البته وی معتقد است که پیروزی دموکرات‌ها حداقل در کوتاه مدت می‌تواند مثبت باشد اما در نهایت بدترین نتیجه را خواهد داشت و دلار را نابود می‌کند.

شف ادامه داد در پس این ماجرا دلار کشته خواهد شد. تمام این بسته‌‌های کمک اقتصادی، و تمام کسری ایجاد شده ناشی از آنها بدترین سناریو برای دلار است.

این کارشناس اقتصادی می‌گوید هر کاری که اقدامات دولت را متوقف کرده یا کند کند می‌تواند مثبت باشد چرا که دولت به دنبال آسیب رساندن و وارد کردن خسارت به اقتصاد است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0