انتخاب ورزشگاه امام رضا (ع) بعنوان آکادمی تخصصی آموزش دوومیدانی

  • 12 دی 1399 - 15:51

در پی تفاهمنامه‌ای که میان آستان قدس رضوی و فدراسیون دوومیدانی منعقد شد، ورزشگاه امام رضا (ع) بعنوان مرکز و آکادمی تخصصی آموزش دو و میدانی آغاز به فعالیت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی عقد تفاهم‌نامه بین فدراسیون دو و میدانی و آستان قدس رضوی قرار است ورزشگاه امام رضا (ع) در شهر مشهد که پیش تر به عنوان پایگاه آموزش دو و میدانی کشورهای اسلامی معرفی شد، با برپایی یک مرکز استعدادیابی و آموزشی تحت عنوان آکادمی تخصصی پیشرفته دو و میدانی، نوجوانان و جوانان مستعد در ورزش پایه و پر مدال (دو و میدانی) کشور را، بالاخص در مناطق محروم، شناسایی و تحت آموزش قرار دهد.

پس از حضور «دهلان الحمد» رییس کنفدراسیون دو و میدانی آسیا در آذر ماه سال جاری در ایران و بحث و گفت‌وگو با هاشم صیامی رییس فدراسیون دو و میدانی کشورمان، قرار شد الحمد به زودی و در اولین فرصت از استادیوم مجهز و تخصصی امام رضا (ع) بازدید نماید. این مجموعه قرار است بعنوان یک مرکز استعدادیابی و آموزش در رده‌های سنی پایه ورزشکاران را مورد پوشش قرار داده و در عین حال با برگزاری اردوها و مسابقات از ظرفیت‌های بالقوه مجموعه امام رضا (ع) به بهترین نحو ممکن بهره برداری شود.

از دیگر دستاوردهای عقد تفاهمنامه میان فدراسیون دو و میدانی و آستان قدس رضوی، برگزاری رقابتهای بین‌المللی دو و میدانی تحت عنوان «جام امام رضا (ع)» در این مجموعه ورزشی و حتی پیشنهاد ثبت این مسابقات در تقویم کنفدراسیون دو و میدانی آسیا بود.

همچنین ورزشگاه امام رضا (ع) در سال آتی میزبان مسابقات قهرمانی کشور و رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های دو و میدانی کشور خواهد بود. هدف از این کار ترویج فرهنگ رضوی در جامعه ورزشی کشور به خصوص دو و میدانی است تا با ارتقاء روحیه معنوی ورزشکاران منش پهلوانی در میان قهرمانان ایجاد و نهادینه شود.

به طور کلی با عقد این تفاهمنامه ترویج فرهنگ رضوی در جامعه ورزش دو و میدانی، بهره برداری از استادیوم پیشرفته و مجهز امام رضا (ع)، در قالب برگزاری اردوها، مسابقات، ایجاد آکادمی و مرکز آموزشی تخصصی با اولویت شناسایی استعدادها از مناطق محروم و پرورش آنها در دستور کار فدراسیون دو و میدانی و آستان قدس رضوی قرار خواهد گرفت.

در این نشست که در محل ورزشگاه امام رضا (ع) برگزار و با عقد این تفاهمنامه به پایان رسید، هاشم صیامی رییس فدراسیون دو و میدانی، علیرضا تاج فیروز مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی، حسین رحمتی و محسن برزگر محمدی عضو هیات رییسه فدراسیون، امیر علی سعادتمند رییس هیات دو و میدانی استان خراسان رضوی و تعدادی از مسئولین آستان قدس رضوی نیز حضور داشتند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0