تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021

انتشار فیلم شلیک مرگبار پلیس آمریکا به جوان سیاه‌پوست نزدیک قتلگاه فلوید

  • 24 فروردین 1400 - 11:22


پلیس آمریکا تصاویر دوربین لباس ماموران دخیل در تیراندازی به سمت «دانته رایت» ۲۰ ساله که به مرگ وی منجر شد را منتشر کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پلیس آمریکا تصاویر دوربین لباس مامورانی را که در تیراندازی مرگبار روز یکشنبه به یک جوان سیاه‌پوست ۲۰ ساله دست داشتند، منتشر کرده است.

 

 

حادثه‌ای که در چند کیلومتری محل قتل «جورج فلوید» در ایالت مینه‌سوتا آمریکا رخ داد، تا بار دیگر این ایالت صحنه اعتراضات به خشونت و نژادپرستی پلیس آمریکا باشد.

رئیس پلیس «بروکلین سنتر» مدعی است افسر زنی که به «دانته رایت» شلیک کرد و او را به قتل رساند، تفنگ دستی خود را با تفنگ الکتریکی (تِیزر) اشتباه گرفته بود.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا نیز با بیان اینکه هیچ توجیهی برای آشوب و غارت‌گری وجود ندارد، معترضان به خشونت پلیس این کشور را به برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز دعوت کرد.

بایدن با درخواست برای برقراری آرامش بعد از کشته‌ شدن رایت، گفت که اظهارات رئیس پلیس این شهر مبنی بر اینکه افسر ضارب سلاح‌های خود را اشتباه کرده بود، صحیح است.

پس از آن که روز یکشنبه پلیس آمریکا با شلیک به دانته رایت، راننده ۲۰ ساله یک خودرو باعث تصادف و مرگ او در فاصله ۱۶ کیلومتری محل قتل جورج فلوید شد، معترضان برای دومین شب متوالی علیرغم مقررات منع آمد و شد به خیابان‌های شهر بروکلین‌سنتر در مینه‌سوتا آمدند و با پلیس درگیر شدند.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها