تاریخ : سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 Tuesday, 20 April , 2021

انتصاب وزیر« تنهایی» در ژاپن پس از افزایش خودکشی در دوران کرونا

  • 08 اسفند 1399 - 14:26


نخست وزیر ژاپن، تتسوشی ساکاموتو، وزیر توسعه منطقه‌ای را بطور همزمان به عنوان وزیر تنهایی در کابینه خود منصوب کرد تا افزایش نرخ خودکشی در این کشور را در دوره همه‌گیری کرونا کنترل کند. ژاپن بعد از انگلیس، دومین کشوری است که وزیر تنهایی منصوب می‌کند.


به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از هندوستان‌تایمز، «یوشیهیده سوگا»، نخست وزیر ژاپن چندی پیش تصمیم گرفت نخستین وزیر تنهایی را تعیین کند تا با معضل اجتماعی جدی افزایش خودکشی در این کشور مقابله کند.

ژاپن پس از افزایش نرخ خودکشی در این کشور و در طی بیماری همه گیر کووید ۱۹، نخستین وزیر تنهایی خود را در این ماه منصوب کرده است. به گزارش ژاپن تایمز ، یوشیهیده سوگا، در اوایل این ماه و با الگو گرفتن از انگلیس، وزیر تنهایی را به کابینه خود اضافه کرد.

پس از انگلیس، ژاپن دومین کشوری است که به دلیل افزایش نرخ خودکشی، وزیر تنهایی را به کابینه خود اضافه می‌کند؛برای اولین بار در ۱۱ سال گذشته  نرخ خودکشی در این کشور افزایش یافته است.

تتسوشی ساکاموتو، وزیر توسعه منطقه‌ای این کشور همزمان به عنوان وزیر تنهایی نیز منصوب شده است؛ ساکاموتو همزمان مسئولیت مبارزه با کاهش نرخ زاد و ولد و احیای مجدد اقتصادهای منطقه را بر عهده دارد.


تتسوشی ساکاموتو؛ وزیر تنهایی

براساس اطلاعات موجود، افزایش خودکشی میان زنان ژاپنی در دوران همه‌گیری کرونا به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code