انتقام حاج قاسم نابودی اسرائیل است

  • 12 دی 1399 - 20:09

کرمان – مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه قدرت‌های شیطانی خواهند رفت، گفت: انتقام حاج قاسم این است که اسرائیل محو شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علیرضا اعرافی عصر جمعه در نشست طلاب استان کرمان و رونمایی از کتاب صوتی بچه‌های حاج قاسم با اشاره به مقام والای آیت الله جعفری که از چهره‌های باسابقه و بسیار مؤثر در چند دهه پس از انقلاب اسلامی هستند و یکی از علمایی محسوب می‌شوند که مورد اعتماد امامین انقلاب اسلامی بودند، افزود: نقش مؤثری در فرهنگ این استان در جهاد و شهادت استان ایفا کردند.

وی با بیان این مطلب که اخلاق و فروتنی ایشان را حس و لمس کردم و به ویژه اهتمام ایشان به روضه و روحانیت جای شگفتی و تحسین داشت، عنوان کرد: بنده در بیش از دو دهه در جلسه‌های متعدد با حاج قاسم در ارتباط بودم و خاطره‌های فراوانی از اخلاق و فضیلت‌های ایشان را به یاد دارم.

حاج قاسم یک چهره جامع الاطراف است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به اینکه حاج قاسم یک چهره جامع الاطراف و چند ضلعی بود که در خود ابعاد گوناگونی را جمع کرده بود که بسیار جذاب و دلربا و دلنشین بود، تصریح کرد: حاج قاسم از یک اخلاق فردی و اجتماعی پر جاذبه برخوردار بود، ضمن اینکه هیچ یک از جایگاه‌ها حاج قاسم از اخلاق فردی و روابط دلربای اجتماعی و فضیلت‌های ارتباطی تهی نبود، حاج قاسمی که بیست و اندی سال قبل من برای اولین بار در مدرسه امام قم دیدم با حاج قاسمی که بعد از ۲۰ دیدم و قله‌های بلندی را درنور دیده بود، مطلقاً متفاوت نبود.

وی با بیان این مطلب که حاج قاسم در تمامی شرایط همیشه یک انسان اخلاقی، مهربان، فروتن و خوش برخورد و پر جاذبه بود، اضافه کرد: این روح اخلاقی و جاذبه فردی حاج قاسم معاشران و همنشینان آن را شیفته می‌کرد و این شعائر اخلاقی آن چیزی است که از اسلام آموخته‌ایم و در حاج قاسم متجلی بود.

آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه همه فضیلت‌های اخلاقی در حوزه فردی و اجتماعی کاملاً در حاج قاسم متجلی بوده است، بیان داشت: حاج قاسم از بزرگان دین آموحته بود که عبادت و عرفان و تعلق به عالم غیب همیشه باید در زندگی باشد، لذا حاج قاسم یک عابد و ذاکر بود و دلی روشن از خدا و عالم غیب داشت و بارها می‌دیدیم که در هر لحظه که فرصتی حاصل می‌شد، مشغول ذکر گفتن بود، این حالت عبادی همیشه در ایشان نمایان بود.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به اینکه حاج قاسم از یک اندیشه کلان و راهبردی در عالم سیاست برخوردار بود، عنوان کرد: حاج قاسم با آنکه یک نظامی شجاع و بسیار دلیر بود همزمان با آن از یک اندیشه کلان راهبردی و تئوری سیاسی برخوردار بود، حاج قاسم را هیچگاه نمی‌توان فقط در چارچوب نظامی و امنیتی محصور کرد، حاج قاسم در جلسه می‌نشست لب به سخن که می‌گشود، نشان می‌داد که در درون او یک نگاه بزرگ سیاسی و کلام اجتماعی وجود دارد و سیاست دنیا و بین الملل را می‌شناخت.

وی اظهار کرد: همان‌ها که حاج قاسم را ترور کردند، همان‌ها که در صف دشمنان قرار دارند بارها اعتراف کردند، حاج قاسم در سخنی که می‌گفت عمق راهبردی داشت و مسائل سیاسی کلان جهان را تشخیص می‌داد که بارها اینها را می‌دیدیم، این عقل کلان و راهبردی حاج قاسم در حوزه سیاست یکی از وجوه ممتاز حاج قاسم بود.

آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه حاج قاسم یک عقل بسیار راهبردی در حوزه نظامی و امنیتی داشت و مقالات متعدد در همین مجلات خارجی به زبان‌های مختلف نوشته شده است، تصریح کرد: هنگامی که حاج قاسم نقشه‌ای را در جلوی روی خود می‌گذاشت با یک نگاه جلوتر از دیگران صحنه را می‌فهمید، ارزیابی می‌کرد و نظریه می‌داد و در محور مقاومت بارها بزرگان در کشورهای مختلف به این موضوع اشاره کردند.

وی با بیان این مطلب که حاج قاسم ضمن اینکه تئورسین سیاسی و نظامی بود، در صحنه هم به شکل میدانی حضور می‌داشت، اضافه کرد: او فرمانده بزرگ و استراتژیکی بود که همزمان در میدان و خط مقدم حبهه حضور می‌داشت، این نظریه پردازان نظامی جهان دچار شگفتی و تعجب شده بودند که چهره‌ای همانند حاج قاسم، این‌طور بی باکانه در قلب حوادث حضور پیدا می‌کند و خط شکن به جلو می‌رود.

حاج قاسم دارای قدرت دیپلماسی بسیار بالایی بود

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به دیگر ویژگی‌های سردار دل‌ها، افزود: حاج قاسم یک چهره بزرگ سیاسی، نظامی، شجاع و مجاهد بود که دارای قدرت دیپلماسی بالایی بود البته از موضع انقلابی در صحنه دیپلماسی حضور پیدا می‌کرد، بارها نقل کرده‌اند در صحنه‌های گفتگو معادلات با حرف و سخن او تطبیق پیدا می‌کرد در حوادث عراق و داعش قدرت عقل راهبردی خاج قاسم همراه با توان اثرگذاری سیاسی و تأثیر بر روی سیاست مداران بزرگ عالم این محور مقاومت را به پیش برد.

وی با بیان این مطلب که حاج قاسم از یک قدرت تأثیر سیاسی و توان بالای گفتگو و دیپلماسی برخوردار بود در حالی که از موضع انقلابی کوتاه نمی‌آمد، اظهار داشت: حاج قاسم در جلسات کم و گزیده اما بسیار نافذ و اثرگذار ایراد سخن می‌کرد و غالباً قدرت سخن او و نگاه نافذ او دیگران را تحت تأثیر قرار می‌داد.

آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه حاج قاسم روحیه و رویکرد بسیار ممتاز بین المللی داشت، اظهار کرد: حاج قاسم در بستر انقلاب تولد یافت در دفاع مقدس به قله‌های بلندی راه یافت و از دفاع مقدس یک ظهور منطقه‌ای پیدا کرد، این رویکرد و ره‌یافت بین المللی و نگاه فرامرزی در ذات اندیشه حاج قاسم بود و حتی در آن زمان‌ها که رفت و آمدها در منطقه نداشت، کاملاً بین المللی می‌اندیشید و رویکرد فرامرزی وی بسیار جالب و جذاب بود.

وی با بیان این مطلب که حاج قاسم یک شخصیت فرهنگی و دینی بود، اضافه کرد: ایشان در همه صحنه‌ها فرهنگ دینی را کاملاً مدنظر داد و دارای یک روح برنامه ریز فرهنگی بود، از طرف دیگر حاج قاسم یک شخصیتی بود که در اعتقادات شیعی کاملاً استوار بود و برای دفاع از حرم و دفاع از ارزش‌های تشیع کوتاه نمی‌آمد در عین حال از امام و رهبری آموخت بوه بود که ما امت اسلامی داریم.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به اینکه حاج قاسم یک شبکه ساز بزرگ فکری و جریان آفرین عظیم جهانی بود، بیان داشت: هر کسی نمی‌تواند جریان ساز و گفتمان آفرین باشد، اینها مساله کوچکی نیست؛ از طرف دیگر انقلاب اسلامی ادواری را پشت سر گذاشته است، دور اول انقلاب نهضت اسلامی بود که از سال ۴۲ آغاز شد مرحله دوم انقلاب پیروزی انقلاب در سال ۵۷ اتفاق افتاد و مرحله سوم دفاع مقدس است که یک فصل نو در حرکت انقلاب است و مرحله چهارم شکل گیری محور مقاومت در منطقه و جهان اسلام است.

وی با بیان این مطلب که در مرحله چهارم انقلاب اسلامی که با هدایت‌های رهبر انقلاب رقم خورد، حاج قاسم یک پرچمدار بی بدیل به حساب می‌آید، تصریح کرد: به یادمان باشد یکی از ره‌آرودهای رهبری و هدایت‌های رهبردی ایشان شکل گیری آرمان‌هایی است که امام در وصیت نامه و منشورهای خودشان بیان کردند، امام آینده‌ای فراتر از عصر خود و در میان امت اسلامی تصویب کردند و روحانیت و دانشگاه و جوانان را به افق‌های بلند دعوت کردند؛ لذا رهبری ما از قبل فصلی نو را در روند تکاملی انقلاب اسلامی گشودند و آن فصل نو شکل گیری محور مقاومت و رفتن به سمت امت اسلامی و محاصره دشمنان خدا و شکوفایی جهانی گفتمان انقلاب اسلامی بود.

حاج قاسم پرچمداری بی بدیل بود

آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه در این فصل نو حاج قاسم پرچمداری بی بدیل بود، بیان داشت: روزی چند نفر محضر رهبر انقلاب بودیم و آن روز بنده خدمت ایشان رسیده بودم و در ارتباط با کارهای حوزوی یک طرح بسیار کلانی را در محضر ایشان مطرح کردم، رهبر انقلاب فرمودند «من مثل حاج قاسم کم دارم»، بعد فرمودند «هنگامی که طرحی را به ایشان می‌سپارم، اطمینان دارم که به نتیجه خواهد رسید لذا رهبری به حاج قاسم اعتماد بسیار فوق العاده ای داشتند.

وی با بیان این مطلب که امروز قدرت‌های ضعیفی در منطقه با تهدید امثال ترامپ دست به عادی سازی روابط با اسرائیل زده‌اند که اینها همه یک خس و خاشاکی است که تمام می‌شود، بیان داشت: آنچه که در قلب امت اسلام است، آتش فشان های قهر علیه دشمنان اسلام و تروریست‌های بین المللی است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به اینکه رهبری فرمودند: «در تشییع پیکر حاج قاسم آن آتش فشان های قهر ملت‌های عالم و مسلمانان جلوه گر شد، بیان داشت: این افتخار بزرگ برای شما کرمانی‌های عزیز است که از میان شما چنین انسان بزرگی برخواست لذا حاج قاسم پرچمدار این فصل نو در روند تکاملی انقلاب اسلامی به حساب می‌آید.

وی با بیان این مطلب که حاج قاسم در قرن ۲۱ پشت یک تروریسم خطرناک بین المللی برای همه بشریت را به خاک زد که یک بسیار بزرگ بود، اظهار داشت: داعش یک تفکر بی ربط و تند بود که قرار دشمنان این بود که داعش یک اسلام بدلی به جای انقلاب اسلامی معرفی کنند و شاید تصور اینکه داعش بدون حاج قاسم شکست بخورد، دشوار بود.

آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه حاج قاسم و سید حسن نصرلله با هدایت رهبر معظم انقلاب اسرائیل را به گوشه‌ای محصور کردند، و معادلات دنیا را به هم زد، بیان داشت: ترور کور و ناجوانمردانه حاج قاسم چیزی جز عجز دشمن در مقابل منطق انقلاب اسلامی نبود، هرگز ما این ترور آشکار را به معنای قدرت آمریکا محاسبه نمی‌کنیم. امروز باید بدانند ترامپ رفت و اینها باید با ترس و رعب زندگی کنند و قدرت‌های شیطانی خواهند رفت و خورشید انقلاب اسلامی و خورشید حاج قاسم در آینده‌های جهان اسلام طلوع های مکرر خواهد کرد و در نهایت باید گفت که انتقام حاج قاسم این است که اسرائیل محو شود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0