• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

انسولین و واکسن آنفلوآنزا به میزان نیاز در قزوین تامین شده است

  • 30 مهر 1399 - 22:02

قزوین – معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: انسولین مورد نیاز بیماران دیابتی و همچنین واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های پرخطر در استان به میزان کافی تهیه و تأمین شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، منوچهر حبیبی اظهار کرد: در روزهای اخیر شاهد طرح برخی موضوعات مانند نبود انسولین و واکسن آنفلوانزا در فضای مجازی بودیم که به دور از واقعیت بود.

این مسؤول افزود: پیش از این و پس از انجام بررسی‌های لازم مقرر شده بود ۲۰ هزار دوز واکسن آنفلوآنزا برای جامعه هدف شامل کودکان زیر پنج سال، مادران باردار، سالمندان، بیماران دارای بیماری‌های زمینه‌ای، زندانیان و کادر درمانی شاغل در بیمارستان‌های استان قزوین تأمین و توزیع شود که از این رقم تاکنون ۱۳ هزار دوز تهیه و تزریق شده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: هفت هزار دوز واکسن آنفلوآنزای باقی مانده نیز در دست تهیه است و به زودی برای تزریق در دسترس جامعه هدف استان قزوین قرار می‌گیرد.

حبیبی یادآور شد: بر اساس اعلام نظر پزشکان متخصص سایر افراد نیازی به تزریق این واکسن نداشته و باید مراقبت‌های پیشگیرانه معمول را در دستور کار قرار دهند.

وی در خصوص داروی انسولین نیز گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمان قزوین، انسولین به میزان کافی برای بیماران دیابتی استان تهیه و برای توزیع در اختیار داروخانه‌های منتخب قرار گرفته است.

این مسؤول گفت: انسولین قلمی خارجی و داخلی در این داروخانه‌های قزوین موجود است و به هیچ عنوان کمبودی در زمینه این دارو وجود ندارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها