بین الملل

انصارالله: امارات به دنبال گدایی حمایتِ آمریکاست


سخنگوی انصارالله تصریح کرد، امارات برای ایستادن روی پای خود نیاز به عصای آمریکا دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هشدارها و اظهارات مقامات مختلف صنعاء درباره لزوم توقف تعرض‌های امارات به یمن ادامه دارد.

امروز (چهارشنبه) «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله و رئیس هیأت عالی مذاکره‌کننده دولت نجات ملی یمن در توییتر نوشت: برخی کشورَک‌های ائتلاف متجاوز به یمن از بحران خودامنیتی در رنجند مانند امارات که بدون کمک گرفتن از عصای آمریکا نمی‌تواند بایستد و برای گدایی کردن حمایت آمریکا تلاش می‌کند. امارات با خروج واقعی از باتلاق یمن دیگر نیاز به گدایی حمایت آمریکا ندارد اما در صورت ادامه حملاتش به یمن هیچ حمایتی به حالش فایده‌ای ندارد و امنیت را برای این کشورش محقق نخواهد کرد.

نیروهای مسلح یمن دوشنبه هفته جاری پایگاه الظفره را هدف قرار دادند؛ پایگاهی که در ۳۲ کیلومتری جنوب ابوظبی قرار دارد. این پایگاه مقر اصلی هوایی نیروهای آمریکایی در منطقه است .

این دومین عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به ابوظبی طی یک هفته اخیر است؛ عملیات‌هایی که پس از هشدارهای مکرر صنعاء به امارات مبنی بر لزوم توقف تعرض به یمن انجام می‌شود.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، دیشب (سه‌شنبه شب)، بار دیگر درباره خطر سرمایه‌گذاری در امارات هشدار داد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

 
خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا