انصاری: امتیاز تیم ها در ادامه مسابقات لیگ برتر والیبال از بین نمی رود

  • ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷


دبیر کمیته برگزاری رویدادهای فدراسیون والیبال گفت: در ادامه رقابت های لیگ برتر، امتیاز تیم ها از بین نخواهد رفت.


به گزارش خبرگزاری فارس، نادر انصاری در خصوص مسابقات لیگ و نحوه برگزاری آن اظهار داشت: با توجه به توقعی که از والیبال در جامعه ما ایجاد شده و به حق هم است، ما باید دیدگاه کاملاً حرفه ای به لیگ والیبالمان داشته باشیم. شرایط بحرانی و خطرناک است؛ اما طبق توافق باشگاه ها به این نتیجه رسیدیم که لیگ را مانند سنوات گذشته به صورت رفت و برگشت برگزار کنیم.

وی ادامه داد: ضمن اینکه خود باشگاه ها هم نظرشان این بود با توجه به سرمایه گذاری میلیاردی که در این شرایط سخت، مدیران باشگاه ها انجام می دهند، توقعشان این نیست که لیگ ظرف 2 یا 3 هفته متمرکز به پایان برسد. 

انصاری تصریح کرد: برگزاری بازی ها به صورت رفت و برگشت باعث می شود که بازیکنان برای مسابقات مهم آینده همچون المپیک با آمادگی کامل شرکت کنند. 

دبیر کمیته برگزاری رویدادهای فدراسیون والیبال در گفت و گو با برنامه رادیویی “صبح و ورزش” به تعطیلی لیگ اشاره کرد و گفت: به تبع تصمیمات سران دولت و ستاد مقابله با کرونا در مقاطع مختلف و برگزاری لیگ در شرایطی قرار گرفتیم که 4،5 تیم ما دچار این بحران شده اند. تعداد زیادی از بازیکنان به این ویروس ابتلا پیدا کردند و تعطیلی لیگ صلاح جامعه ورزش والیبال بود. 

دبیر کمیته برگزاری رویدادهای فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: رقابت های لیگ قرار است از 7 آبان ادامه پیدا کند؛ چراکه نیمی از دور رفت برگزار شده است. رقابت ها باید از هفته هشتم به بعد بر اساس جدول ادامه پیدا کند. البته امتیازات تیم ها همچنان پابرجاست. 

وی افزود: فدراسیون 3 مدل را به باشگاه ها پیشنهاد داده است و ظرف امروز و فردا باشگاه ها باید نظرات خودشان را اعلام کنند تا در نهایت به جمع بندی برسد که کدام روش را اجرایی کند. VNL روشی است که فدراسیون جهانی والیبال برگزار می کند. فدراسیون جهانی به خاطر مسافت های زیادی که تیم ها باید طی کنند؛ هزینه ای که متقبل می شوند و نیز به علت اینکه می خواستند والیبال را در دنیا توسعه بدهند، چنین روشی را انتخاب کرده است؛ اما برای آنها مهم نیست که تیم ها بازی کمتری انجام می دهند.  

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0