بین الملل

انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در عدن در جنوب یمن


یک خودروی بمب‌گذاری شده ظهر امروز (یکشنبه) مقابل ساختمان پلیس در شهر عدن واقع در جنوب یمن منفجر شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شهر عدن واقع در جنوب یمن (به عنوان مرکز دولت وابسته به ریاض) ظهر امروز (یکشنبه) شاهد انفجار شدیدی بود که هنوز از میزان تلفات احتمالی گزارشی در دست نیست.

به نوشته منابع خبری یمنی، این انفجار در منطقه «المعلا» و در مقابل ساختمان پلیس رخ داد. برخی منابع نوشته‌اند که «صالح علی الدرجانی» رئیس ستاد مشترک گروه «شورای انتقالی جنوب» از این انفجار جان سالم به در برده است.

 

برخی منابع نیز نوشتن که سرهنگ «قاسم البحیری» رئیس سازمان اطلاعات دولت مستعفی از سوی شبه‌نظامیان شورای انتقالی در مسیرز تعز به عدن ربوده شده است. هنوز منابع رسمی به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

تنش و درگیری میان شبه‌نظامیان شورای انتقالی که داعیه جدایی از یمن را دارند با نظامیان دولت مستعفی از ابتدای جنگ، پای ثابت بحران یمن بوده و در مراحلی به درگیری‌های خونین و طولانی منجر شده است.

ناظران این درگیری‌ها را دعوای قدرت میان ریاض و ابوظبی می‌دانند، به شکلی که شورای انتقالی گوش به فرمان امارات بوده و دولت مستعفی نیز جز اجرای اوامر سعودی‌ها، اختیاری از خود ندارد.

هفته گذشته نیز افراد مسلح شورای انتقالی به روی نیروهای سعودی در نقطه «حبیق» واقع در ورودی شهر «حدیبو» مرکز اداری سقطری آتش گشودند.

انتهای پیام/م


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا