انفجار در مرکز شهر «اسکندرون» در ترکیه

  • 05 آبان 1399 - 22:54


منابع خبری از حمله تروریستی و انفجار بمب در یکی از شهرهای جنوب ترکیه خبر دادند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری دوشنبه شب به وقت تهران از وقوع انفجار دریکی از شهرهای جنوبی ترکیه خبردادند.

این انفجار دوشنبه شب در  مرکز شهر «اسکندرون» در اطراف شهر «ختای» در جنوب ترکیه رخ داد. منابع محلی از اعزام پلیس  و خودروهای امدادی به محل حادثه پس از این انفجار خبر دادند.

به گفته برخی شاهدان عامل این عملیات انتحاری بعد از درگیری با پلیس و تیراندازی، ضامن یک بمب دست ساز را کشید. هنوز از خسارات  احتمالی این حادثه گزارشی منتشر نشده است.

روزنامه «دیلی صباح» چاپ ترکیه انگشت گروه «پ‌ک‌ک» را عامل این انفجار برشمرد و از کشته شدن عامل این انفجار خبر داد. فرماندار این  شهر در توییتی نوشت که این حادثه تنها به کشته شدن فرد تروریست منتهی شده و هیچ خسارات جانی دیگری برجای نگذاشته است.

گروه پ‌ک‌ک که از نظر ترکیه، اتحادیه اروپا و آمریکا تروریستی شناخته می‌شود، بعد از شکستن توافق آتش‌بس با آنکارا، درگیری مسلحانه با دولت مرکزی را از سر گرفت. این گروه از سال ۱۹۸۴ مبارزه مسلحانه‌ای را با دولت ترکیه آغاز کرده است. بر اساس آمارهای رسمی ترکیه، بیش از ۴۰ هزار نفر، که بیشتر از آنها غیرنظامی هستند، در این درگیری‌های سی ساله کشته شدند.

ارتش ترکیه مدتهاست که در عملیات مختلف در حال نبرد با عناصر این گروه است  و برخی مواقع نیز از دستگیری اعضا و هوداران این گروه در شهرهای مختلف این کشور خبر می‌دهد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0