اهداف پشت پرده مقامات آمریکایی در سفر به خاورمیانه

  • 15 آذر 1399 - 15:32

وزیر امور خارجه عمان از تلاش فرستادگان آمریکایی در خارومیانه در راستای تسهیل قراردادن نام انصارالله یمن در لیست گروه های توریستی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «بدر بن حمد بوسعیدی» وزیر خارجه عمان، امروز شنبه در پاسخ به پرسشی درباره تصمیم آمریکا برای قراردادن نام انصارالله یمن در لیست گروه های ترویستی گفت: نمایندگان آمریکا در حال رایزنی با مقامات خاورمیانه هستند و «دیوید شنکر» دیپلمات ارشد ایالا متحده در امور خارومیانه نیز در سفر اخیر خود به مسقط با مقامات عمانی در این رابطه صحبت کرد.

در هفته‌های گذشته چند رسانه آمریکایی از جمله «فارین‌پالیسی» گزارش دادند، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا قبل از کنار رفتن از قدرت در ژانویه ۲۰۲۱، انصارالله یمن را در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی قرار می‌دهد.

فارن پالیسی به نقل از یک منبع دیپلماتیک نوشته بود که «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن تلاش زیادی کرده تا دولت ترامپ را از قرار دادن نام انصارالله در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا منصرف کند؛ چرا که این اقدام ممکن است روند ارسال خدمات امدادرسانی و بشردوستانه سازمان ملل به ملت یمن را مختل کند.

گزارش مربوط به تصمیم ترامپ برای قرار دادن نام انصارالله در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا را اولین بار روزنامه «واشنگتن پست» در مهر ماه گذشته فاش کرد.

روزنامه واشنگتن پست در مهرماه گذشته با ارائه گزارشی در این زمینه، قرار گرفتن نام انصارالله در فهرست سازمان‌های تروریستی را یک «احتمال» دانست و نوشت: واشنگتن «احتمالا» نام انصارالله یمن را در این فهرست قرار دهد.

در ادامه گزارش واشنگتن پست تاکید شد که تاثیر اقدامات آمریکا علیه انصارالله یمن نمادین خواهد بود، اما ممکن است روند فعالیت‌های سازمان‌های امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه به یمن را با مشکل مواجه کند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0