تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

اهمیت توجه به نقش نوجوانان در «ایران قوی»

  • 12 آبان 1399 - 9:02

شعار هفته دانش اموز و روز ۱۳ آبان، «نوجوان قوی ایران قوی است» و نقشی که نوجوانان در آینده ایران قوی باید داشته باشند است و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزی برنامه هایی را تدارک دیده است.

علی جانباز معاون فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص برنامه های این اتحادیه برای روز دانش آموز گفت: امسال ۱۳ آبان از چند جهت حائز اهمیت است. یک مساله تعطیلی مدارس و کرونا و فعالیت در فضای مجازی. یک بخش تلاقی این روز با انتخابات آمریکا و یک بخش شرایط اجتماعی سیاسی هست که وجود دارد و همچنین زمان مبارکی هست که همزمان شده با میلاد حضرت رسول و هفته وحدت. ما در مجموع این را مد نظر قرار دادیم که در چه موقعیتی قرار گرفته ایم.

وی ادامه داد: مساله اول تبیین آمریکای خوب و آمریکای بد است که ادبیاتش دارد بر می گردد نزد جامعه و صحبت در سطح جامعه الان این است که آیا آمریکای ترامپ خوب است یا آمریکای بایدن! این جوان و نوجوانی که باید آینده دار این کشور باشد باید در چالشی که این روزها در کشور قرار دارد، مشارکت کند و فهم درستی از مطالب داشته باشد. ما در این راستا وبینارهای تخصصی را با حضور موافقین و مخالفین پیش بینی کردیم که از چند روز پیش این وبینارها در فضای مجازی اینستاگرام بارگذاری شده و ویدئوها در شاد نیز بارگذاری شده است.

معاون فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بیان کرد: تولید محتوا در این راستا برایمان مهم است. هم در بستر تلویزیون و هم فضاهای آنلاین و شبکه شاد در تلاشیم یک مجموعه تولید محتوا صورت بگیرد که آنجا تاکیدمان بر طنز است که زبان کارسازتری است.

جانباز گفت: در اشتراک گذاری جنایات آمریکا نکته این است که جنایات آمریکا برای نوجوانان ما شاید ملموس نیست و قرار شد از جنس کنش اجتماعی حرکت هایی صورت بگیرد و هزار کلیشه زنی جنایات آمریکا با موضوع «زیرپا می گذاریمت» انتخاب شده که گروه محدود دانش آموزان تبلیغات آن را بین چهار راه ها و جلوی مساجد و معابر به اشتراک بگذارند. در واقع پیش قراولان ما در این زمینه بچه ها هستند.

معاون فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اظهار کرد: در موضوع طنز که گفتم مساله دیگر آمریکای مراحم است. بحث نقیضه گویی در آمریکای مزاحم و آمریکای مراحم را داریم که با زبان شوخی و طنز و با موضوع زورگویی مدنظر قرار گرفته است. آمریکای جهان خوار مصداقش زورگویی است. تبیین این مساله است که جهان بدون زورگو چگونه است و ما در نسبت با یک زورگو باید چگونه عمل کنیم، اینجا مدنظر است.

وی همچنین گفت: شاید این هفته که از هشتم شروع شده برای هویت یابی و هویشت شناسی نوجوان هفته بسیار مهمی باشد و متاسفانه روز دانش آموز در کشور ما متولی ندارد و ما جزو کمپین حامیان این هستیم که روز دانش آموزا را منحصر نکنیم به ۱۳ آبان و متولی داشته باشد.

جانباز در پایان گفت: همچنین این هفته می تواند هفته شادی باشد و نوجوانان امروز بیش از هر گروهی نیاز دارند توجه نشاط انگیزی در منزل به آنها بشود. ما کاروان ها شادی سرود را پیش بینی کردیم که با خودرو بچه ها در قالب گروه های کوچک در خیابان ها می چرخند و خانواده ها از منزل آنها را همراهی می کنند و در ایام غدیر و یا روز قدس هم این تجربه را داشتیم که موفق بود و برای مردم هم جذاب بود. شعار ما در این هفته و روز ۱۳ آبان، «نوجوان قوی ایران قوی است» و نقشی که نوجوانان در آینده ایران قوی باید داشته باشند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها