تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

اهمیت تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق متهمان در دستگاه قضا

  • 01 تیر 1400 - 19:25

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق متهمان در دستگاه قضا بسیار مهم است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین بهرامی رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح در مراسمی به مناسبت دهه کرامت و هفته قوه قضائیه با تبریک پیروزی شکوهمند مردم در انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتخابات اخیر به رغم همه تبلیغات، توطئه‌ها و شیطنت‌های عناصر استکبار و مدعیان دروغین دمکراسی و آزادی که علناً شاهد بودیم به کسانی که می‌خواستند رأی بدهند فحاشی و توهین می‌کردند، پیروزی بزرگی برای ملت ایران به ارمغان آورد.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی افزود: علی‌رغم بی‌اخلاقی‌ها و پافشاری برخی بر جمهوریت محض بدون اسلامیت، اخلاق مداری و تأکید بر استفاده از نظرات و تجربیات و همه ظرفیت کشور توسط منتخب محبوب مردم بر بسیاری از مسائل سرپوش گذاشت.

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح در ادامه، با اشاره به آغاز هفته قوه قضائیه، تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق متهمان را در دستگاه عدلیه مهم توصیف کرد و افزود: با مردم محترمانه برخورد کنیم و اجازه دفاع به متهمان بدهیم و تنها با تکیه بر قانون و شرع برای مجرمان مجازات تعیین کنیم.

وی افزود: در اصول حاکم بر دادرسی، اصل بر برائت است و متهم می‌بایست از خودش دفاع کند و ما نمی‌توانیم چیزی را به زور به کسی تحمیل کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی تصریح کرد: سعی ما باید بر این باشد که برخورد اخلاقی و انسانی را چاشنی شیرین خدمت رسانی به مردم بنماییم.

این مقام قضائی از اجرای بخش‌های مهمی از برنامه‌های سند تحول قضائی در سازمان قضائی نیروهای مسلح در سال گذشته و سال جاری خبر داد و گفت: این روند تا اجرای کامل این سند مهم دنبال می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی در ادامه، با اشاره به نامه امام رضا (ع) به عبدالعظیم حسنی گفت: حضرت در این نامه شیعیان را به راستگویی در گفتار، ادای امانت، ترک درگیری و جدال در کارهای بیهوده و بی فایده دعوت می‌کنند و استفاده از این توصیه‌ها در محیط اداری و زندگی راهگشاست.

وی افزود: فرصت‌های گران بهای زندگی و وقتِ ارزشمند نباید با اختلافات تلف شود.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها