اولیانوف: انتظارات برای احیای برجام تا ۲۴ تیر برآورده نشد

  • 14 تیر 1400 - 16:06
اولیانوف: انتظارات برای احیای برجام تا ۲۴ تیر برآورده نشد

نماینده روسیه در مذاکرات وین می گوید به دلیل وقفه ایجاد شده، این انتظار که برجام در سالگرد حصول توافق احیا شود؛ عملاً غیر ممکن است.

به گزارش خبرگزاری مهر، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در نهادهای بین المللی مستقر در وین در پیامی توئیتری نوشت: وقفه در مذاکرات وین با هدف احیای برجام بیش از آنچه پیش بینی می شد؛ به درازا کشیده است. مشخصاً، با توجه به انتخابات ریاست جمهوری، ایران به زمان بیشتری برای آماده شدن نیاز دارد. به نظر می رسد که انتظارات مبنی بر تکمیل روند مذاکره تا موعد ششمین سالگرد حصول برجام در تاریخ ۱۵ ژوئیه (۲۴ تیر) برآورده نشده است.

اولیانوف پیشتر ابراز امیدواری کرده بود که مذاکرات وین همزمان با فرار رسیدن شمشین سالگرد حصول توافق هسته ای ایران به نتیجه برسد.

وی در تاریخ ۱۰ تیر نیز در پیامی توئیتری نوشت: گفتگوهای وین درباره برجام، به محض آماده شدن همه کشورهای شرکت کننده برای آنچه قرار است مرحله نهایی مذاکرات باشد، از سر گرفته می شود.

«میخائیل اولیانوف» در این باره افزود: در حال حاضر هنوز به این نقطه نرسیدیم. برخی از طرف ها به زمان بیشتری نیاز دارند. به نظر می رسد ما زودتر از هفته آینده دیداری نخواهیم داشت.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0