• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

اولیانوف: مذاکرات «وین» بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ادامه دارد

  • 26 خرداد 1400 - 11:55


نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در «وین» تأکید کرد که مذاکرات «وین» برای احیای برجام بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران نیز ادامه خواهد داشت.

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در «وین» اتریش روز گذشته (سه‌شنبه) در مصاحبه با خبرگزاری روسی «اینترفکس» با تأکید بر این که حصول توافق در خصوص احیای برجام تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران (۱۸ ژوئن ۲۸ خردادماه) امکان‌پذیر نیست، گفت که مذاکرات ادامه می‌یابد.

اولیانوف در این خصوص گفت که رسیدن به توافق در خصوص احیای توافق هسته‌ای ایران قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران امکانپذیر نیست اما مذاکرات ادامه دارد و این که انتخابات‌ها نباید تأثیر چشمگیری بر فرایند مذاکرات گذارد.

وی در این خصوص گفت: «امروز تقریباً مشخص شده است که تا ۱۸ ژوئن، زمانی که انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران برگزار می‌شود، رسیدن به توافقات در وین امکانپذیر نخواهد بود. مذاکرات بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه خواهد داشت».

این دیپلمات روس سپس ادامه داد: «تا جاییکه متوجه شدیم، اوضاع نباید تأثیر چشمگیری بر مسیر مذاکرات بیشتر بگذارد».

اولیانوف در پاسخ به این سؤال که آیا با اظهارنظراتی مبنی بر این که روند مذاکرات در وین به بن بست خورده، موافق است یا خیر، گفت: «معتقدم که چنین ارزیابی اشتباه است و با واقعیت سازگاری ندارد زیرا گرچه به سرعتی که دوست داریم، پیشرفتی حاصل نشده است اما این روند (مذاکرات) در حال پیش‌روی است».

در حال تکمیل…


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0