اولین حادثه در مسجدالحرام؛ ۲۶ روز پس از بازگشایی +فیلم و عکس

  • 10 آبان 1399 - 11:22


در حالی که ۲۶ روز از بازگشایی مسجدالحرام به روی عمره‌گزاران در ایام کرونا می‌گذرد، شب گذشته یک خوردوی شخصی با سرعت بالا از مسیر منحرف و به در شماره ۸۹ مسجدالحرام برخورد کرد.


به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، شب گذشته در حالی که عمره‌گزاران در مسجدالحرام به طواف خانه خدا مشغول بودند، یک خودرو با سرعت بالا از مسیر منحرف شده و به در شماره ۸۹ ورودی خانه خدا برخورد کرد.

 

لحظه برخورد خودرو با در شماره ۸۹ مسجدالحرام

بر اساس گزارش سعودی‌ها، راننده متخلف بازداشت و تحویل مراجع قضایی شده است. به گفته سخنگوی امارت مکه نیز فرد خاطی در حالت عادی نبوده و دلیل این حادثه نیز سرعت بالا و نداشتن تعادل راننده اعلام شده است.

مسجدالحرام از ۱۳ مهرماه با برقراری عمره مفرده پس از ۷ ماه تعطیلی، همواره به روی زائران باز بوده است و در دور دوم عمره مفرده، حدود ۱۵ هزار ساکن عربستان به زیارت خانه خدا مشرف شدند.

شب گذشته که این حادثه پس از ۲۶ روز بازگشایی مسجدالحرام به روی عمره‌گزاران به دلیل شیوع کرونا در حالی اتفاق افتاد که حدود یک هزار عمره‌گزار در خانه خدا حضور داشتند. البته بر اساس گزارش سعودی‌ها کسی آسیب ندیده است و همه زائران در سلامت به سر می‌برند.

متولیان مسجدالحرام پس از این حادثه به سرعت نرده‌های تخریب شده را جمع‌آوری و ورودی ۸۹ را به حالت اولیه درآوردند.

در ادامه فیلمی از وضعیت امروز صبح مسجدالحرام در محل برخورد خودرو را مشاهده می‌کنید:

 

 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0