تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021

اولین سالن مطالعه عمومی با اخذ مجوزهای قانونی در شیراز افتتاح شد

  • 27 آبان 1399 - 11:03

شیراز- سالن مطالعه دکتر معین شهرک گلستان شیراز با اخذ مجوزهای قانونی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه ویژه برنامه‌های گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی، دوشنبه شب، نخستین سالن مطالعه عمومی مجوز دار استان فارس با حضور روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در شهرک گلستان شیراز افتتاح شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در این مراسم با اشاره به اینکه افتتاح سالن مطالعه عمومی از جمله ویژه برنامه‌های هفته کتاب در فارس است گفت: سالن مطالعه دکتر معین به عنوان اولین سالن مطالعه عمومی با اخذ تمام مجوزهای قانونی به همشهریان در شهرک گلستان شیراز ارائه خدمت خواهد کرد.

منوچهری با تأکید بر اینکه تمامی سالن‌های مطالعه عمومی باید مجوز دریافت کنند، ادامه داد: پیش از این بر فعالیت‌ها و خدماتی که سالن‌های مطالعه ارائه می‌دادند، نظارتی وجود نداشت؛ از سال گذشته نهاد کتابخانه های عمومی کشور، عهده دار نظارت بر سالن‌های مطالعه شد که در این راستا دستورالعمل‌ها و بخش نامه مشخص شده و سالن‌های مطالعه سرو سامان گرفتند.

وی ضمن اشاره به اینکه راه اندازی سالن‌های مطالعه هزینه‌های کلانی را در بردارد عنوان کرد: پیگیری‌هایی در این زمینه با سازمان‌های مختلف انجام شده تا تسهیلاتی دراختیار افراد قرار گیرد تا سالن‌های مطالعاتی به تجهیزات به روز و جدید مجهز شوند.

منوچهری در ادامه گفت: سالن‌های مطالعه به مردم کمک می‌کند تا بخشی از نیازهای آنها برطرف شود و فرزندان و جوانان این مرز و بوم آینده بهتری داشته باشند.

وی ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: چه خوب بود که افتتاح اولین سالن مطالعه در استان فارس با جشن و شادی گروهی همراه می‌شد اما با توجه به شرایط کنونی امکان برگزاری مراسم وجود ندارد؛ امیدواریم هر چه زودتر با اتمام بیماری همه گیر کرونا، کتابخانه ها و سالن‌های مطالعه مانند قبل به روی علاقه مندان به کتاب، کتابخوانی و مطالعه باز شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، سالن مطالعه دکتر معین با زیربنای ۲۵۰ مترمربع در شهرک گلستان شیراز با ظرفیت پذیرش پنجاه نفر اداره خواهد شد. این سالن مطالعه دارای بخش VIP، اینترنت پرسرعت، و اتاق‌های مطالعه است. سالن مطالعه دکتر معین طبق مصوبات ستاد ملی کرونا همزمان با بازگشایی کتابخانه ها برای اعضا از ساعت ۷.۳۰ تا ۲۳ فعالیت خواهد کرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها