• امروز : چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Wednesday - 4 August - 2021

اولین کتاب هوشمند تعلیم و تربیت ایران آماده ورود به بازار

  • 06 آبان 1399 - 10:40


مجموعه کتاب دانوین که با رویکرد ایجاد تحول آموزشی بر مبنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و با هدف علاقه مندی دانش آموزان به علوم مختلف و جلوگیری از حافظه محوری تالیف و تولید شده است به زودی رونمایی خواهد شد.


به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مجموعه کتاب دانوین که با رویکرد ایجاد تحول آموزشی بر مبنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و با هدف علاقه مندی دانش آموزان به علوم مختلف و جلوگیری از حافظه محوری تالیف و تولید شده است به زودی رونمایی خواهد شد.

به گفته رئیس مرکز نوآوری موسسه علمی رزمندگان نخستین کتاب هوشمند تعلیم و تربیت ایران برای دانش‌آموزان و معلمین سراسر کشور،  توسط موسسه علمی رزمندگان تولید و در فصل پاییز ارائه خواهد شد.

 سید حسام نوربخش با بیان اینکه در فاز اول پروژه دانوین تهیه و تولید 6 عنوان کتاب در پایه های تحصیلی ششم تا دهم برنامه ریزی شده است، افزود: مجموعه کتاب دانوین با رویکرد ایجاد تحول آموزشی بر مبنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، تالیف و تولید شده است و برای تأثیرگذاری بیشتر و یادگیری مفهومی علوم ،  بیش از 5 هزار دقیقه ویدئوی آموزشی منحصر به فرد پیرامون مباحث مطرح شده در کتاب توسط تیم متخصص تهیه و تولیدشده است.

وی با تأکید بر اینکه حجم زیادی از محتوای تکمیلی با هدف تعمیق بیشتر مفاهیم درسی، علاقه مندی دانش‌آموزان به علوم مختلف و جلوگیری از حافظه محوری همراه با کتاب دانوین ارائه می شود تصریح کرد: محتوای تولید شده که در هماهنگی کامل با سرفصل های کتاب درسی است، مفاهیم تئوری و غیر قابل لمس برای دانش آموزان را از طریق آزمایشات عملی و کاربردی ملموس خواهد کرد.

رئیس مرکز نوآوری موسسه علمی رزمندگان در خصوص ویژگی منحصر بفرد مجموعه دانوین تأکید کرد: دانوین تلفیق محتوای مکتوب و محتوای الکترونیکی با بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز دنیا مبتنی بر واقعیت افزوده (AR) ، از طریق اپلیکیشن همراه کتاب است.

نوربخش افزود: تصاویر جذاب ، متن ساده و روایی، امکان اشتراک گذاری محتوا و تعامل دانش آموزان ، ارائه رویه های آموزشی و ایجاد شبکه علمی آموزشی از دیگر ویژگی های این کتاب است که مطالعه و یادگیری را برای مخاطبین لذت بخش و جذاب خواهد کرد.

به گفته وی بیش از 50  نفر از معلمین نخبه کشور به سرپرستی علی عبدالعالی دانشیار دانشگاه علم و صنعت و فعال در حوزه آموزش های نوین، در تالیف و تولید این محتوا فعالیت دارند که در کنار سایر متخصصین حوزه تکنولوژی آموزشی یک تیم 100 نفره را تشکیل می دهند.

نوربخش با بیان اینکه 18 عنوان دیگر از مجموعه کتاب های دانوین تا پایان سال تحصیلی جاری تهیه و تولید خواهد شد خاطر نشان کرد: هدف پروژه دانوین صرفا تولید یکسری محتوای ویدئویی و ارائه کتاب هوشمند نیست و در واقع دانوین به عنوان یک اَبَر پروژه و پلتفرمی جهت ایجاد جریان آموزشی نوین در کشور قلمداد خواهد شد .

رئیس مرکز نوآوری موسسه علمی رزمندگان تأکید کرد: دانوین از زیرساختی ترین پروژه های مرکز نوآوری موسسه رزمندگان است که ان‌شاء الله با مشارکت سایر فعالان و استارتاپ های آموزشی ، به یک جریان ساز در نظام تعلیم و تربیت کشور تبدیل خواهد شد.
انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.