• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

اولین کشور عربی تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی را تبریک گفت

  • 24 خرداد 1400 - 16:12


امارات به عنوان اولین کشور عربی تشکیل کابینه ائتلافی رژیم صهیونیستی را تبریک گفت و اعلام کرد، ابوظبی به آغاز دوره جدیدی از همکاری در زمینه تکنولوژی، تجارت و سرمایه‌گذاری چشم دوخته‌ است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه امارات در صفحه توییتر خود تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی به نخست‌وزیری «نفتالی بنت» را تبریک گفت.

وزارت خارجه امارات در تبریک خود خطاب به نفتالی بنت و نیز «یائیر لاپید» به عنوان نخست‌وزیر جایگزین اعلام کرد: به کار مشترک برای تقویت صلح منطقه‌ای، تقویت تسامح و همزیستی و آغاز دوره جدیدی از همکاری در زمینه تکنولوژی، تجارت و سرمایه‌گذاری چشم دوخته‌ایم.

سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان شب گذشته (یکشنبه) نفتالی بنت، سیزدهمین نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس سی و ششمین کابینه این رژیم شد و مدت ۱۲ ساله نخست‌وزیری «بنیامین نتانیاهو» به پایان رسید.

نفتالی بنت قرار است به مدت دو سال نخست‌وزیر شود و پس از آن در خرداد ۱۴۰۲ یائر لاپید از حزب «یش عتید» نخست‌وزیری را بر عهده بگیرد؛ البته به شرطی که کابینه فعلی بتواند با توجه به ائتلاف احزاب مختلف و بعضا متضاد هم دوام بیاورد.

امارات و رژیم صهیونیستی در سپتامبر ۲۰۱۹ با یکدیگر توافق عادی‌سازی روابط امضا کردند و از آن زمان روابط دو طرف روز به روز در حال تحول است.

انتهای پیام/م
خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.