تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

اپ «شاپینگ» گوگل تعطیل می شود

  • 24 فروردین 1400 - 11:15

گوگل تصمیم دارد اپ «شاپینگ» خود را تعطیل کند و همزمان مشغول آزمایش قابلیت خرید در فرمت های دیگر از جمله خرید از طریق یوتیوب است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، به نظر می‌رسد گوگل قصد دارد یک اپلیکیشن دیگر خود را حذف کند و این بار نوبت به اپ «شاپینگ» (Shopping) رسیده است.

پس از رصد واژه غروب در کد اپلیکیشن «شاپینگ» توسط وب سایت XDA Developers ، گوگل تأیید کرد تا پایان ژوئن سال جاری آن را در سیستم عامل‌های اندروید و iOS تعطیل می‌کند. در عوض کاربران به وب سایت «شاپینگ» هدایت می‌شوند. سخنگوی این شرکت در این باره گفت: طی چند هفته آینده، پشتیبانی از اپ شاپینگ را قطع می‌کنیم. تمام قابلیت‌هایی که در اپلیکیشن برای کاربران ارائه شده بود، در تب شاپینگ فراهم است.

بخش اعظم قابلیت‌های خرید اکنون به طور گسترده به وسیله یک تب در موتور جستجو فراهم است و نتایج مربوط به آن با جستجوی یک محصول گوگل، نمایان می‌شود.

همچنین کاربران می‌توانند به طور مستقیم به وب سایت shopping.google.com بروند. این شرکت فناوری حتی مشغول آزمایش خرید در فرمت های دیگر مانند فعالسازی قابلیت خرید به طور مستقیم از ویدئوهای یوتیوب است.

البته پیش بینی می‌شود تا چندماه دیگر اپ شاپینگ در دسترس باشد، اما به گفته برخی از کاربران آنها هنگام فعالیت در اپ با اختلال روبرو می‌شوند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها