• امروز : سه شنبه - ۵ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 27 July - 2021

اکثر باشگاه‌ها از تصمیمات نشست هم‌اندیشی والیبال رضایت دارند

  • 06 آبان 1399 - 14:19

سرمربی تیم والیبال فولاد سیرجان، نشست هم‌اندیشی نحوه ادامه برگزاری لیگ برتر مردان را جلسه‌ای پربار خواند و گفت: بیش از ۷۰ درصد نفرات حاضر در این نشست، از تصمیمات گرفته شده رضایت داشتنند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون والیبال، محمدرضا تندروان با تقدیر از شیوه مدیریت نشست هم‌اندیشی از سوی محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، گفت: جلسه بسیار خوبی برگزار شد. به رغم نظرات مختلفی که در این نشست مطرح شد و با توجه به اینکه برخی فقط به تیم خود فکر می‌کردند، داورزنی به خوبی جلسه را مدیریت کرد و در نهایت، نشست را به جایی رساند که اجماعی شکل بگیرد و بیش از ۷۰ درصد نفرات حاضر، از تصمیمات گرفته شده رضایت داشتند. من برگزاری این جلسه را به فال نیک می‌گیرم و معتقدم در مجموع، نشست پرباری بود.

سرمربی تیم فولاد سیرجان در ارزیابی ادامه لیگ برتر مردان با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه، گفت: در نشست هم‌اندیشی، تصمیم بر آن شد تا مسابقات دور رفت به صورت متمرکز در تهران و دور برگشت به شیوه VNL (لیگ ملت‌ها) برگزار شود. امیدوارم که بتوانیم تا آخر لیگ با همین روند ادامه دهیم، اما کرونا غیر قابل پیش‌بینی است و شاید بعد از گذشت یک تا دو هفته از برگزاری مسابقات، اتفاقی رخ دهد که مجبور شویم رقابت‌ها را متوقف کنیم. البته امیدوارم این اتفاق نیافتد اما پیش‌بینی آینده در شرایط فعلی، کار بسیار سختی است. این روش، بهترین روشی بود که همه تقریباً به یک اندازه از آن متضرر شده یا سود می‌برند.

وی در ارزیابی از شهرهایی که می‌توانند گزینه مناسبی برای میزبانی دور برگشت مرحله مقدماتی لیگ برتر باشند، تصریح کرد: هر شهری که توانایی اسکان و اجرای پروتکل‌های بهداشتی را داشته باشد، گزینه مناسبی برای میزبانی است.

تندروان در ادامه افزود: یک نکته را هم فراموش کردم در جلسه بگویم و اینکه برای مدل انتخاب تیم میزبان در دور برگشت، دقت بسیاری صورت گیرد. به عنوان مثال، ما در دور رفت، ۲ سفر با هزینه هنگفت به ارومیه داشتیم. در حال حاضر، به نظرم بهتر است که در دور برگشت، این دو بازی با تیم‌های ارومیه‌ای را یا در شهر سیرجان و یا در شهر دیگری انجام دهیم. امیدوارم دور برگشت به گونه‌ای برگزار شود تا تیم‌هایی که دور رفت در یک شهر بازی کرده‌اند، دوباره با همان تیم در آن شهر بازی نکنند. برنامه‌ریزی برای انجام این کار شاید تا حدودی زمان‌بر باشد، اما حتماً مسئولان کمیته برگزاری رویدادها می‌توانند به خوبی آن را مدیریت کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که لیگ امسال به خوبی پایان یابد و گفت: به هر حال، لیگ سال ۹۹ تجربه‌ای خاص است و کرونا، چالشی است که همه دنیا با آن درگیر هستند که ایران هم از این قاعده مستثنا نیست. پس باید خلاقیت بیشتری به خرج دهیم، وقت بیش‌تری بگذاریم و دقت خود را بالا ببریم. قطعاً واکسن این ویروس تولید خواهد شد و امیدوارم عملکردمان در دوران کرونا طوری باشد که والیبال ضرر نکرده باشد.

به گزارش مهر، نشست هم‌اندیشی به منظور بررسی نحوه ادامه لیگ برتر مردان سال ۹۹ روز گذشته (دوشنبه) به ریاست دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال و با حضور سایر مسئولین فدراسیون والیبال، مدیران عامل و سرمربیان باشگاه‌های لیگ برتری، در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک تهران برگزار شد.

در پایان این نشست، با موافقت اکثریت شرکت‌کنندگان تصمیم‌گیری شد که ادامه لیگ برتر والیبال مردان سال ۹۹ به شکل زیر انجام شود:

ادامه دور رفت مرحله مقدماتی به صورت متمرکز به میزبانی تهران در سه هفته برگزار می‌شود که البته بین هر هفته مسابقات، ۱۵ روز استراحت در نظر گرفته خواهد شد. ادامه مسابقات دور رفت در سه سالن به صورت همزمان انجام می‌شود.

دور برگشت مرحله مقدماتی نیز به صورت متمرکز و همانند لیگ ملت‌ها در پنج هفته برگزار خواهد شد.

در پایان دور مقدماتی هشت تیم به مرحله نهایی صعود می‌کنند. در این مرحله تیم‌های اول با هشتم، دوم با هفتم، سوم با ششم و چهارم با پنجم به رقابت می‌پردازند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code