تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

اکثر مشکلات ما داخلی است و ربطی به انتخابات آمریکا ندارد

  • 16 آبان 1399 - 9:01


کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: سیاست ما کاملاً بر مبنای بیانات مقام معظم رهبری مشخص است؛ ما یک کشور مستقل هستیم و نتیجه انتخابات آمریکا و روی کار آمدن ترامپ یا بایدن برای ما فرقی نمی‌کند.


حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به تحلیل‌های گوناگون درباره نتیجه انتخابات آمریکا اظهار داشت: به نظر می رسد که به صورت مرتب چراغ سبزی از سوی جریان اصلاح طلب به حاکمیت آمریکا نشان داده می شود که اگر دموکرات‌ها روی کار بیایند، سفره تعامل و مذاکره باز خواهد بود و این نشان دهنده ضعف و تسلیم این جریان در مقابل فشارها و تهدیدها و تحریم‌ها است.

وی با تاکید بر اینکه سیاست ما کاملاً بر مبنای بیانات مقام معظم رهبری مشخص است و ما یک کشور مستقل هستیم و انتخابات آمریکا و روی کار آمدن ترامپ یا بایدن برای ما فرقی نمی‌کند چون سیاست های ما مستقل است، گفت: در رابطه با صلح و سازش و تسلیم هم هیهات من الذله و ایستادگی و مقاومت را استراتژی خود می دانیم و برخی رفتارها نشان‌دهنده وادادگی یک جریان سیاسی است.

کنعانی مقدم با اشاره به میزگردش با یکی از فعالین اصلاح‌طلب در یکی از رسانه‌های وابسته به دولت اظهار داشت: در آنجا من این را مطرح کردم که شما از اینجا پالس‌هایی را می‌فرستید که خواهان روی کار آمدن بایدن هستید و این کاملاً به ضرر نظام جمهوری اسلامی هست و در شأن ما نیست.

کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: روزنامه‌های زنجیره‌ای آنها دائما این را القا می کنند که مشکلات کشور ناشی از تحریم ها و تهدیدهای آمریکاست و اگر بایدن بیاید و پشت میز مذاکره بنشینیم، همه چیز حل می شود در حالی که مشکل ما اکثراً مسائل داخلی و بی‌کفایتی برخی مدیران و مسئولان است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها