• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور/ توجه به بنگاه‌های خرد و کوچک

  • 06 آبان 1399 - 22:22

رشت- رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به هدف گذاری برای ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور از سوی این ستاد، گفت: توجه به بنگاه های خرد و متوسط و کوچک دراولویت است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مخبر ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور از مهم‌ترین برنامه‌های امسال ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است، اظهار کرد: از این تعداد بیش از ۲۰۰ هزار فرصت شغلی از سوی بنیاد برکت ایجاد خواهد شد و مابقی نیز از سوی دستگاه‌های دیگر در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده و از برنامه هدف گذاری شده جلوتر هستیم، گفت: حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه و تسهیلات نیز برای بنگاه‌های کوچک و متوسط و خرد پیش بینی شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به وضعیت استان گیلان و برنامه‌های ستاد در این استان نیز اشاره و تصریح کرد: طی سال‌های اخیر بیش از ۶ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه‌ای با همکاری استانداری گیلان در این سفر، گفت: بر اساس این تفاهم نامه طی دو سال دو هزار و میلیارد تومان سرمایه گذاری با ایجاد بیش از ۶۰ هزار فرصت شغلی در دستور کار قرار می‌گیرد.

مخبر ادامه داد: در مجموع با اقدامات گذشته و برنامه‌های پیش رو بیش از ۷۰ هزار فرصت شغلی در گیلان ایجاد خواهد شد که با توجه به شرایط موجود گام بسیار خوبی است.

وی به محور فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اشاره و تأکید کرد: ایجاد اشتغال مهم‌ترین محور بوده که در این مسیر به بنگاه‌های خرد، متوسط و کوچک بیشتر توجه شده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها