ایران بزرگترین حامی مقاومت لبنان در جنگ ۳۳ روزه بود

  • 02 مرداد 1400 - 14:45

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در سخنانی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بزرگترین حامی مقاومت لبنان در جریان جنگ ۳۳ روزه بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، «سید هاشم صفی الدین» رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان سخنانی را در خصوص نقش جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مقاومت لبنان در جنگ ۳۳ روزه مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، رئیس شورای اجرایی حزب الله در این زمینه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بزرگترین حامی مقاومت لبنان در جریان جنگ ۳۳ روزه بود. حاج قاسم سلیمانی نقش پررنگی در حمایت از مقاومت در جنگ ۳۳ روزه ایفا کرد.

وی افزود: سردار سلیمانی به صورت روزانه و یا هر ساعت با اتاق عملیات جنگ تماس برقرار می‌کرد و زمانی هم که به اتاق عملیات ملحق می‌شد این اطمینان را می‌داد که جمهوری اسلامی ایران از مقاومت لبنان حمایت خواهد کرد.

صفی الدین افزود: در جریان اولین تماس تلفنی که با حاج قاسم داشتم، او گفت که من در خدمت مردم هستم. این جمله حاج قاسم برای من بسیار تأثیرگذار بود زیرا او مردم را در اولویت قرار می‌داد.

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان همچنین گفت: حاج قاسم اعلام کرد که رهبر معظم انقلاب اسلامی دستور داده اند که باید با تمامی امکانات از مقاومت لبنان در برابر رژیم صهیونیستی حمایت به عمل آید.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0