تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

ایران در مبارزه با داعش به عراق کمک کرد

  • 23 فروردین 1400 - 19:52

یکی از نمایندگان مستقل اتحادیه اروپا امروز تصریح کرد: آمریکا و اروپا در سال ۲۰۱۴ درخواست کمک بغداد را رد کردند؛ اما این ایران بود که در مبارزه با داعش به عراق کمک کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «مایک والاس» (Mick Wallace) نماینده ایرلندی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه در پیامی توییتری اعلام کرد: دولت عراق در سال ۲۰۱۴ برای مقابله با داعش از آمریکا و اتحادیه اروپا درخواست کمک کرد؛ اما درخواستش را رد کردند.

این نماینده مستقل اتحادیه اروپا در این باره اضافه کرد: این ایران بود که به بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) کمک کرد تا با داعش که در پی اشغال غیرقانونی (عراق) توسط آمریکا رشد کرده بود، مبارزه کند. اروپا باید قدردان فداکاری‌های الحشد الشعبی باشد نه اینکه آن‌ها را اهریمن جلوه بدهد.

گفتنی است که دونالد ترامپ چهل و پنجمین رییس جمهور آمریکا در جریان کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ در این کشور آشکارا اذعان کرد که دولت باراک اوباما در کشورش گروهک تروریستی داعش را ایجاد کرده و به آن در عراق و سوریه کمک کرد.

این در حالیست که جمهوری اسلامی ایران بنا به درخواست رسمی دولت های مشروع و قانونی عراق و سوریه به کمک آنها در مبارزه با این گروهک تکفیری- تروریستی پرداخت.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها