ایرج اقلیمی: گرفتن دوسهمیه برخی کشورها کارا سخت کرد

  • 12 مرداد 1400 - 21:52

ایرج اقلیمی مربی قایقران المپین کشورمان گفت: گرفتن دو سهمیه اتفرادی و تیمی ب ای اولین بار در المپیک توکیو اتفاق نادری بود که کار را برای همه سخت کرد.


ایرج اقلیمی مربی علی آقامیرزایی نماینده کاروان قایقرانی ایران در المپیک توکیو درخصوص عملکردشان در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: بعد از کسب سهمیه در تایلند برنامه ریزی ۸ هفته ایی داشتیم و تمرینات را دو هفته در بندر انزلی و باقی‌اش را در تهران ادامه دادیم. تمرینات تقریبا فشرده و سخت بود تا بتوانیم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

وی در ادامه گفت: خداراشکر درتهران تایم های خیلی خوبی را زدیم و پیش بینی ما با آن تایم ها صعود به فینال B بود. اما  مسابقات المپیک هست قهرمانان از نقاط مختلف جهان گرد هم می‌آیند و به رقابت می‌پردازند و بهترین ها صعود می‌کنند.

اقیمی درخصوص شرایط مسابقات المپیک۲۰۲۰ افزود: یک اتفاق جدید در  المپیک توکیو برای اولین بار رخ داد آن‌ هم گرفتن۲ سهمیه برخی کشورها در تیمی و انفرادی بود. که می‌توانستند دو قایق را در مسابقات شرکت دهند. مجارستان امروز که فینال برگزار شد در تک نفره یک قایق‌اش اول شد و یک قایق‌اش دوم و تابه‌حال همچین چیزی نبوده است. به عنوان مثال هر کشوری که سهمیه می‌گرفت فقط یک قایق‌اش را می‌توانست شرکت بدهد اما این دوره برخی کشورها مثل مجارستان، روسیه، فرانسه دو شرکت کننده داشتند و این کار را سخت کرده بود. حتی آلمان در سه تا قرار نگرفت در صورتی که می‌توانست اول یا دوم شود. مجارستان اول و دوم را گرفت وپرتغال سوم شد این شرایط برای همه تیم ها کار را سخت کرد.

ایرج اقلیمی خاطرنشان کرد: علی آقامیرزایی تلاشش را کرد و همین که توانست سهمیه را بگیرد و نفر اول در آسیا بشود کار بزرگی کرده است. انشالا در دوره های بعدی با تلاش بیشتر نتایج خیلی بهتری را بدست می‌آورد. 

وی در آخر گفت: باید حمایت ها باشد تا انگیزه ادامه دادن را ورزشکاران داشته باشند و اگر حمایت نباشد انگیزه از بین می‌رود، یک سری مشکلات سخت افزاری وجود دارد که باید برای ورزشکاران و فدراسیون حل شود امیدوارم شرایط بهتری در قایقرانی داشته باشیم باتوجه به سهمیه هایی که گرفتیم و نتایج خوب خانم ملایی امیدواریم شاهد حمایت ها و درخشش ورزشکارانمان خصوصا در رشته قایقرانی باشیم.


انتهای پیام/

خبرگزاری ایلنا

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0