شهرستان ها

ایمن سازی فیزیکی ۳۸ باب مدرسه در حاشیه راه های سیستان و بلوچستان

زاهدان – معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از ایمن سازی فیزیکی ۳۸ باب مدرسه در حاشیه راه های این استان در هفت ماهه نخست سال جاری خبر داد.

تیمور باقری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: قرار گرفتن مدارس در کنار جاده‌ها سلامت عبور و مرور کودکان و دانش‌آموزان را تهدید می‌کند و به همین دلیل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان در زمینه ایمن سازی مدارس حساسیت ویژه‌ای دارد.

وی افزود: به منظور بالا بردن سطح فرهنگ ترافیک دانش آموزان، آگاهی از نحوه تردد ایمن در جاده‌ها و جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی کارشناسان حوزه ایمنی و ترافیک این اداره کل همه ساله علاوه بر ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه‌های استان در حوزه نرم افزاری نیز اقداماتی نظیر آموزش مفاهیم ترافیکی، اهدای تجهیزات حاوی پیام‌های ایمنی و توزیع کتاب‌های کمک آموزشی را مورد توجه قرار می‌دهد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از آموزش ۲۰۰ معلم پرورشی مدارس حاشیه راه‌های استان در سال جاری خبر داد، افزود: این اقدام برای نخستین بار با همکاری آموزش و پرورش استان اجرایی شد تا فرهنگیان آموزش دیده به عنوان سفیران ایمنی، در سنوات آینده نیز با آموزش تعداد بیشتری از آینده سازان کشور این اداره کل را در راستای تحقق اهداف آموزشی و فرهنگی، یاری نمایند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بسیاری از عادات و رفتارها در سنین کودکی شکل گرفته و در بزرگسالی تکامل می‌یابند، فعالیت‌های همکاران ما در مدارس حاشیه راه‌ها، فرصت ارزشمندی در زمینه آموزش بنیادی و تکمیل زیر ساخت‌های اصولی در راستای ترویج و تثبیت فرهنگ ترافیک در یک برنامه بلند مدت است که در آینده در زمینه ایمنی حمل و نقل، نمود عینی خواهد داشت.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا