تاریخ : سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 Tuesday, 20 April , 2021

اینچه برون می تواند به قطب شکوفایی اقتصاد گلستان تبدیل شود

  • 10 اسفند 1399 - 6:40

گرگان- وزیر راه و شهرسازی گفت: اینچه برون را به یک شهر جدید با کارکرد صنعتی، تجاری، لجستیکی و توریست درمانی تبدیل خواهیم کرد که این شهر می تواند به قطب شکوفایی اقتصادی گلستان تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی، بعدازظهر شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اظهارکرد: در زمینه ایجاد راه آهن ایران و ترکمنستان، تلاش مضاعفی شد تا مشکلات را برطرف کنیم و امروز اکثر مشکلات برطرف شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد خط عرض این مسیر ۱.۵ سال طول کشید، افزود: توسعه زیرساخت های راه آهن اینچه برون هم در برنامه است که مشکلات زیرساختی دارد که با همت استاندار باید حل و فصل شود.

اسلامی بیان کرد: اینچه برون را به یک شهر جدید با کارکرد صنعتی، تجاری، لجستیکی و توریست درمانی تبدیل خواهیم کرد که این شهر می تواند به قطب شکوفایی اقتصادی گلستان تبدیل شود.

وی بیان کرد: راه اندازی شهرک های صنعتی مشترک با بخش خصوصی در کشور در حال انجام است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در زمینه ایجاد بندر چوب هم مدل و الگویی که خود استان پیگیری کرده را دنبال خواهیم کرد و معتقد هستیم که باید محیطی در نظر گرفته شود تا کمترین آسیب را داشته باشد.

اسلامی با تأکید بر اینکه احیا بندرترکمن برای ما اولویت بیشتری دارد، گفت: در زمینه احیا خلیج گرگان هر آنچه شورای عالی تالاب ها در نظر بگیرند را اجرا می کنیم.

وی در خصوص پروژه بزرگراهی گفت: این مسیر بخشی از محور هزار و ۲۳۰ کیلومتر از آستارا تا مشهد بوده که هزار و ۱۴۸ کیلومتر آن انجام شده و ۸۲ کیلومتر باقی مانده که بخشی در استان گلستان (۴۲ کیلومتر) و خراسان شمالی است و نیاز به کار سرمایه گذاری دارد.

اسلامی همچنین به تعریض جاده آزادشهر- خوش ییلاق اشاره کرد و گفت: ۶۵ کیلومتر در گلستان و ۳۵ کلیومتر در سمنان واقع شده که نصف آن در دست اجرا است و بزودی به یک بزرگراه تبدیل شود.

وی بیان کرد: امروز جشن اختتامیه مسکن مهر را شاهد بودیم که منهای یک بلوک ۲۰ واحده که مشکل حقوقی دارد، بقیه انجام شده است.

اسلامی گفت: حجم مراودات از اینچه برون با توجه به شرایط کرونا نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code