باران مهمان گیلانیان است/ کاهش ۳ تا ۶ درجه ای دمای هوا

  • 15 آذر 1399 - 12:59

رشت- مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به نفوذ سامانه بارشی جدید به این استان و فراهم شدن شرایط برای بارش باران و کاهش دما، گفت: این سامانه تا اواسط هفته در گیلان فعال خواهد بود.

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی، اظهار کرد: بررسی این الگوهای نشان دهنده نفوذ سامانه سرد و بارشی از اواخر وقت روز گذشته به استان گیلان بوده است.

وی افزود: بر همین اساس شرایط برای بارش باران، وزش باد، کاهش محسوس دما، مه آلود شدن هوا، احتمال وقوع رعد و برق و بارش برف در ارتفاعات و دامنه استان گیلان فراهم شده است.

مدیرکل هواشناسی گیلان در ادامه با بیان اینکه این سامانه جوی تا اواسط هفته جاری در استان فعال خواهد بود، گفت: در این مدت شاهد کاهش ۳ تا ۶ درجه دمای هوا نیز خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در این مدت ارتفاع موج دریا به بیش از ۱.۵ سانتی متر خواهد رسید، افزود: شرایط برای انجام فعالیت‌های دریانوردی تا روز دوشنبه نامناسب خواهد بود.

دادرس با اشاره به صدور اخطاریه هواشناسی و ابلاغ به همه دستگاه‌های خدماتی و امدادی برای آماده باش برای مقابله با هر گونه بحران احتمالی، گفت: از گلخانه داران، کشاورزان و دامداران نیز خواسته شده تا نسبت به تهویه گلخانه‌ها، لایروبی انهار و ذخیره غذای دام‌ها اقدام کنند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0