تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

بارش باران و وزش باد شدید در چندین استان تا روزهای آینده

  • 15 آبان 1399 - 17:35


معاون سازمان هواشناسایی گفت:‌امروز و فردا در شمال غرب و غرب کشور بارش باران و وزش باد شدید داریم و روزهای 17 و 18 آبان در جنوب غرب، شمال خلیج فارس و استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی و البرز مرکزی و سواحل خزر نیز بارش‌ها ادامه دارد.


محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز و فردا در شمال غرب و برخی استان‌های غربی کشور رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت داریم و در سواحل غربی و مرکزی خزر بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: روزهای شنبه و یکشنبه پیش‌رو دامنه بارش‌ها علاوه بر مناطقی که ذکر شد استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب کشور را هم در برمی‌گیرد. همچنین این شرایط در نواحی شمالی خلیج فارس، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی و سواحل غربی و مرکزی خزر نیز حاکم است.

اصغری گفت: در روزهای شنبه و یکشنبه دما در نوار شمالی کشور کاهش نسبی دارد و بارش در ارتفاعات شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی به صورت برف خواهد بود و دریای خزر و شمال خلیج فارس نیز مواج اشت.

وی افزود: روز یکشنبه 18 آبان در استان‌های گلستان و خراسان شمالی بارش پراکنده دارم و روز دوشنبه 19 آبان در غرب و جنوب غرب کشور، شمال غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش خواهیم داشت.

معاون سازمان هواشناسی اظهار کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 33 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 5 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

اصغری در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده نیمه‌ابری تا ابری، گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 23 و 13 درجه خواهد بود.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها