تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021

بازداشت یکی دیگر از اعضای فهرست انتخاباتی حماس در کرانه باختری

  • 24 فروردین 1400 - 10:21


نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی، شب گذشته با حمله به منزل یکی از رهبران جنبش حماس که از اعضای فهرست انتخاباتی این جنبش در کرانه باختری است، وی را دستگیر کردند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی، شامگاه دوشنبه (۱۲ آوریل)، «ناجح عاصی» از رهبران جنبش حماس و  یکی از اعضای فهرست انتخاباتی این جنبش در رام‌الله و شهر مجاور آن البیره،  واقع در مرکز کرانه باختری را بازداشت کردند.  

به نوشته «العربی الجدید»، صهیونیست‌ها به منزل عاصی در البیره حمله کردند و وی را دستگیر کردند.

 

 

«علاء حمیدان» سخنگوی فهرست انتخاباتی «القدس موعدنا» (قدس وعده‌گاه ماست) تصریح کرد که عملیات بازداشت نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی در حق عاصی، بیانگر توحش و خوی وحشیگری مبتنی بر رعب و وحشت  آنها است. این اقدامات با هدف تاثیرگذاری بر نتایج انتخابات آتی صورت می‌گیرد.

وی افزود: بازداشت‌های مستمری که سالهای سال است که ادامه دارد، در شکستن عزم مردم فلسطین ناکام خواهد ماند. این ملت اصیل به پافشاری و اصرار سیاسی خود، مانند چند دهه اخیر ادامه خواهد داد و طرح اشغالگران در تبدیل عرصه فلسطین به یک لقمه راحت الحلقوم در راستای برنامه‌های و پروژه‌های صهیونیستی را ناکام خواهد گذاشت.

حمیدان در ادامه از کشورهای ضامن برگزاری انتخابات و کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست که برای توقف این تجاوزات و حمایت از روند دموکراتیک در فلسطین وارد عمل شوند.

رژیم صهیونیستی همزمان با نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین دست به بازداشت گسترده شهروندان فلسطینی و اعضای جنبش حماس می زند، اقدامی که در راستای به شکست کشاندن انتخابات است.  دیروز نیز ۲۸  شهروند فلسطینی از جمله چند رهبر جنبش حماس و  چندین آزاده فلسطینی را در کرانه باختری و قدس دستگیر کرد.

ششم آوریل جاری نیز نظامیان صهیونیست، «حسن الوردیان» از رهبران جنبش حماس و  یکی از اعضای فهرست انتخاباتی این جنبش در شهر بیت‌لحم واقع در جنوب کرانه باختری را دستگیر کردند.

«محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اواخر دی‌ماه گذشته، موعد برگزاری انتخابات پارلمانی (مجلس قانونگذاری) پس از ۱۵ سال وقفه وانتخابات ریاستی پس از ۱۶ سال وقفه و انتخابات شورای ملی را تعیین کرد.

وی طی حکمی، تأکید کرد که انتخابات پارلمانی در تاریخ ۲۲ ماه مه ۲۰۲۱ (یکم خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاستی ۳۱ جولای ( ۹ مرداد ۱۴۰۰) و شورای ملی ۳۱ آگوست (۹ شهریور) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها