بازسازی بخشی از خط آهن بیشه-قارون/مسافران بااتوبوس راهی مقصد شدند

  • 01 مرداد 1400 - 19:04
بازسازی بخشی از خط آهن بیشه-قارون/مسافران بااتوبوس راهی مقصد شدند

خرم آباد- محور ریلی جنوب در حالی همچنان مسدود است که مسئولان از هدایت ۶ واگن به روی خط و بازسازی بخش زیادی از خط آهن بیشه – قارون خبر داد.

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: خط ریلی جنوب که از بامداد جمعه مسدود شده است همچنان با معطلی قطارهای مسافربری مواجه است. امروز یکم مردادماه ۶ واگن از قطار باری در بلاک بیشه – قارون لرستان از خط خارج و موجب انسداد این محور شد.

معاون وزیر راه وشهر سازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی در آخرین اظهارات گفت: با تلاش همکاران فنی راه آهن شش واگن قطار باری که از خط خارج شده بود به روی خط هدایت و تا ساعت دیگر این مسیر بازگشایی و سیر ایمن قطارها در این مسیر از سر گرفته خواهد شد.

سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن گفت: حدود ساعت یک بامداد امروز، شش واگن از یک قطار باری که از سمت خوزستان به اصفهان در حرکت بود در محدوده راه آهن لرستان از خط خارج شد که از همان ساعات اولیه، همکاران فنی راه آهن مشغول عملیات انتقال این واگن‌ها به روی خط و آزاد سازی مسیر شدند.

وی افزود: هر شش واگن به روی خط هدایت و بخش زیادی از بازسازی آن قسمت از خط آهن نیز انجام شده است و تا ساعتی دیگر، خط باز شده و سیر ایمن قطار در این مسیر آغاز خواهد شد.

رسولی ضمن عذرخواهی از مسافرین قطارهای مسافری این مسیر که در حال سیر بودند گفت: به خاطر بروز این اتفاق ،۴ قطار مسافری که در این مسیر در حال سیر بودند متوقف شد که تلاش خود را برای ارائه خدمات رسانی به مسافرین عزیز این قطارها انجام دادیم.

رسولی خاطر نشان کرد: تعداد زیادی از این مسافرین با اتوبوس به مقصد خود به سمت جنوب اعزام شدند و تعدادی اتوبوس دیگر نیز در حال مسافرگیری است که سایر مسافرین نیز به مقصد خود منتقل شوند.

به گفته رسولی؛ تا یک ساعت آینده، این مسیر به صورت ایمن باز خواهد شد.

مدیرعامل راه‌آهن تاکید کرد: افتخار ما این بوده که در شرایط سخت کرونا تمام تلاش خودمان را کردیم تا همراه شرکت‌های مسافری با رعایت فاصله گذاری‌های اجتماعی، و پروتکل‌های بهداشتی و ارتقا کیفیت در خدمت مردم عزیزمان باشیم.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0