تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

بازگشت ۱۱ عضو هیات علمی به دانشکده حقوق و علوم سیاسی

  • 26 فروردین 1400 - 4:07

رییس دانشگاه علامه طباطبایی از بازگشت ۱۱ عضو هیات علمی به دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه خبر داد و گفت: علاوه بر این بیش از ۲۰ هیات علمی جدید نیز در این دانشکده جذب شدند.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین سلیمی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه‌طباطبائی با اشاره به روند رو به رشد فعالیت های دانشکده حقوق و علوم سیاسی طی سال های اخیر گفت: در هشت سال گذشته با تلاش های اعضای هیات علمی، اداری و همچنین دانشجویان، این دانشکده روند رو به رشدی داشته است. در حالی که در گذشته در قالب گروهی در دل دانشکده اقتصاد فعال بود، اما اکنون به یکی از افتخارات دانشگاه بدل شده و رو به سمت اهداف مطلوب خود در حال حرکت است.

وی همچنین اظهار کرد: در سال های اخیر موفق شدیم ۱۱ عضو هیات علمی را به دانشکده حقوق و علوم سیاسی بازگردانیم و بیش از ۲۰ عضو هیات علمی جدید هم جذب کنیم. همچنین تقریباً نیمی از اعضای هیات علمی دانشکده در این سال ها ارتقا و ترفیع گرفته اند.

رییس دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به پیشرفت های پژوهشی دانشکده خاطرنشان کرد: در زمینه فعالیت های پژوهشی، دانشکده حقوق در سطح بالای فعالیت های پژوهشی دانشگاه قرار گرفته و پیشرفت های خوبی داشته است. بنا بر اعلام پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) نشریه «پژوهش های راهبردی سیاست» این دانشکده درجه Q۱ اخذ و چند مجله دیگر این دانشکده درجه های Q۲ کسب کرده اند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد: نشست رؤسای دانشکده های حقوق کشور هم به میزبانی این دانشکده برگزار شد که نشان از محوریت دانشکده حقوق و علوم سیاسی است. همچنین امروز، اغلب رتبه های برتر کنکور سراسری در رشته های حقوق و علوم سیاسی این دانشکده و دانشگاه را انتخاب می کنند.

به گفته دکتر سلیمی، جذب اعضای هیات علمی جوان، ارتقای فعالیت های پژوهشی و آموزشی، راه اندازی کلینیک حقوقی و مرکز شبیه سازی ملی و همچنین راه اندازی مرکز مطالعات چین از جمله اقدامات درخشان دوران مدیریت قبلی دانشکده بوده است.

وی ایجاد و تقویت روح جمعی، همدلی و وفاق عمومی در دانشکده را دیگر اقدام مهم ریاست قبلی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه عنوان و تاکید کرد: اولین امر تاثیرگذار در شکل گیری دانشگاه به مثابه یک دانشگاه واقعی ایجاد روح جمعی، وفاق و یک دلی در آن است که این امر به خوبی در دوران مدیریت دکتر کاشانی در این دانشکده روی داده است.

به نقل از دانشگاه علامه، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه به ماموریت های محول شده به رئیس جدید این دانشکده اشاره کرد و گفت: گسترش فعالیت های بین المللی دانشکده و برگزاری نشست ها و کارگاه های مجازی بین المللی، انتشار مجلات علمی دارای مجوز که هنوز منتشر نشده اند، ارتقای درجه علمی سایر نشریات علمی به درجه Q۱، برگزاری نشست های سالانه کمک به حل مسائل و مشکلات کشور، استفاده از ظرفیت عظیم دانش آموختگان دانشکده، همکاری با انجمن های علمی دانشجویی و کانون های فرهنگی و هنری، برگزاری دوره های تخصصی آزاد و… از جمله مواردی است که رئیس جدید باید با جدیت پیگیری کند.

انتهاب پیام

خبرگزاری ایسنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها