سیاسی

باور دولت این است که مردم باید در جریان امور قرار گیرند

خیاطیان:

مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری گفت: : باور این دولت این است که مردم باید در جریان امور قرار گیرند و مشارکت بیشتری داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صادق خیاطیان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری صبح امروز (یکشنبه) در نشست «جریان های حلقه‌های میانی؛ پیشران حکمرانی مردمی» اظهار داشت: دولت خود را موظف به اجرای فرامین مقام معظم رهبری می‌داند. تعیین راهبرد و پرداختن به آن اولین رویکرد ما برای پرداختن به مسأله تبیین است.

وی با بیان اینکه ترویج و توسعه گفتمان دولت یکی از وظایف مرکز بررسی‌های استراتژیک است عنوان کرد: عدالت و جمهوریت به عنوان گفتمان اصلی دولت انتخاب و به آن پرداخته شد و رئیس محترم دولت و مسئولان بر دولتی بودن تاکید دارند.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری افزود: باور این دولت این است که مردم باید در جریان امور قرار بگیرند و مشارکت بیشتری داشته باشد. نباید نسبت به جلوه‌های مختلف این موضوع غفلت وجود داشته باشد و باید برای حضور مردم برای مشارکت بیشتر تلاش صورت گیرد.

خیاطیان تصریح کرد: اگر ما اعتقاد داشته باشیم ظرفیت‌ها و استعدادهای مردمی در بخش‌های مختلف وجود داشته باشد و در سطوح مختلف با مشکلات مختلف روبرو هستیم، اگر واسطه‌هایی باشند که این ظرفیت‌ها را به کار بگیرند موضوع گفتمان دولت تحقق پیدا می‌کند.

وی اضافه کرد: صورت بندی در حوزه گفتمان دولت و مردمی سازی باید تبیین شود. ترجمه این گفتمان به ساحت‌های مختلف نیز از اهمیت زیادی برخوردار است برای مثال باید تبیین کرد مردمی کردن اقتصاد، سیاست خارجی، فرهنگ و… به چه صورت است.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با بیان محور سوم علت پرداخت به حلقه‌های میانی گفتمان، گفت: تاکید رئیس جمهور بر بهره گیری از نخبگان به معنای بسیط آن همیشه مطرح بوده است. ما وظیفه داریم ارتباط‌های نخبگانی را دنبال کنیم. طبقه نخبگان اجتماعی به واسطه توانمندی بالا و سرمایه اجتماعی ای که دارند این قابلیت را دارند که نسبت به شکوفا سازی استعدادهای مردمی کمک کنند.

خیاطیان عنوان کرد: انتظار از این جلسات و رویدادها این است که در سه لایه، حلقه‌های میانی را دنبال کنیم لایه اول لایه گفتمانی است و ما نیاز داریم مبانی حوزه حلقه میانی را تبیین کنیم و توضیح دهیم. به نظر من این امر نیازمند ادبیات مشترک در این حوزه است.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا