• امروز : دوشنبه - ۱۱ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 2 August - 2021

بایدن: اتهامات علیه پسرم توطئه ترامپ و روسیه است

  • 05 آبان 1399 - 11:57


نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری مدعی شد اتهاماتی که اخیراً علیه وی مطرح شده‌، دسیسه روسیه و کاخ سفید است.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات امسال آمریکا گفت، اسناد منتشر شده علیه پسرش، از کارزار نشر اطلاعات نادرست توسط روسیه و کاخ سفید سرچشمه می‌گیرد.

به نوشته نشریه «بلومبرگ»، بایدن در مصاحبه‌ای که جدیداً منتشر شده است مدعی شد: «وقتی ترکیبی از روسیه، [رودی] جولیانی و رئیس جمهور دونالد ترامپ را کنار هم قرار دهید، اینطور می‌شود».

وی افزود:‌ «این کارزار تهمت و افترا است زیرا او (ترامپ) در خصوص چیزی که می‌خواهد در موردش صحبت کند، مدرکی ندارد. او به چه چیزی استناد می‌کند؟».

بایدن در ادامه ادعاهایش گفت: «با توجه به چیزهایی که من خوانده‌ام و می‌دانم، جامعه اطلاعاتی به رئیس جمهور هشدار داده‌اند که جولیانی از سوی روس‌ها اطلاعات نادرست دریافت کرده است».

نامزد دموکرات‌ها که به گاف دادن معروف است، از «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، به اشتباه با عنوان نخست‌وزیر یاد کرده و می‌گوید: «نخست‌وزیر روسیه ولادیمیر پوتین سخت در تلاش است اطلاعات نادرست علیه جو بایدن منتشر کند».

بایدن روز پنجشنبه نیز در مناظره انتخاباتی با ترامپ مدعی شده بود، «۵۰ مقام سابق اطلاعات ملی آمریکا گفته‌اند آنچه او (ترامپ) به من نسبت می‌دهد نقشه روس‌ها است».

از سوی دیگر، روزنامه آمریکایی «نیویورک پست» اخیراً در گزارشی اعلام کرده ایمیل‌هایی که جولیانی وکیل شخصی ترامپ از لپ تاپی شکسته که در یک تعمیرگاه لوازم رایانه‌ای رها شده بود و بعد به دست اف‌بی‌آی کشف و ضبط شد، علیه بایدن‌ها به دست آورده و در اختیار این روزنامه قرار داده است.

 وکیل ترامپ گفته بزودی اسناد دیگری را هم از روی لپ تاپ مذکور علیه جو بایدن و «هانتر بایدن»‌ پسرش منتشر خواهد کرد. نیویورک پست اما گفته نمی‌تواند تأیید کند این رایانه به پسر بایدن تعلق دارد.

بر این اساس، هانتر بایدن در سال ۲۰۱۵ وقتی به هیأت مدیره شرکت انرژی اوکراینی Burisma می‌پیوندد، پدرش را که معاون اوباما بود، به یکی از مدیران ارشد این شرکت معرفی می‌کند. هانتر با موفقیت از نفوذ پدرش استفاده کرد تا مقامات دولت اوکراین را برای اخراج یک دادستان که درباره این شرکت تحقیق می‌کرد، تحت فشار قرار دهد. در این گزارش همچنین تصاویری از هانتر بایدن در حال کشیدن مواد مخدر منتشر شده است. 

کارزار انتخاباتی بایدن در بیانیه‌ای اعلام کرد بعد از بررسی برنامه‌های رسمی بایدن در آن زمان، مشخص شد که چنین جلسه‌ای میان وی و مدیر اوکراینی برگزار نشده است. نمایندگان نامزد حزب دموکرات بار دیگر تاکید کردند بایدن در اجرای سیاست خارجی آمریکا در اوکراین مرتکب هیچ اشتباهی نشده است. هنوز هیچ رسانه خبری دیگری هم صحت این ایمیل‌ها را تایید نکرده است.

جولیانی همچنین چندی پیش مدعی شد که لپ‌تاپ ادعایی متعلق به هانتر بایدن محتوی تصاویر جنسی مربوط به کودکان بوده است. او با نشان دادن عکسی از یک متن مدعی شد هانتر بایدن در یک پیام با پدرش درباره رابطه‌ای که با یک کودک ۱۴ ساله داشته صحبت کرده است.

با این حال «جان راتکلیف» مدیر اطلاعات ملی آمریکا گفته است که لپ‌تاپ هانتر بایدن ارتباطی به  کارزار اطلاعاتی روسیه ندارد.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.